Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

GÜNDEM EKMEK

Mustafa Koçal

Mustafa Koçal

Ekmek insanoğlunun olmazsa olmazıdır.

Birileri ekmeği gündemden düşürmeye çalışıyor. Ne oldu Devlet Bahçeli’nin askıda ekmek kampanyası? Birileri “sen ne yapıyorsun?” demiş olmasın?

İnsanlar ekmek için çalışırlar. Birileri başkaları tarafından millete ekmek ulaşımının kesilmesi için çaba harcıyor! “Millet kuru ekmeğe muhtaç edildi” söylemini geçersiz kılmaya çaba harcıyor. “Ekmeği ben veririm” gayreti içerisinde. Onun için Bahçeli’nin askıda ekmek kampanyası sessizce ortadan kayboluverdi.

Bu salgın olayı başladığında “millet aç kalmasın” diye Ankara büyükşehir belediyesi ve İstanbul büyükşehir belediyeleri yardım kampanyası başlattılar. Hayırsever vatandaşlar bu belediyelerin yardım kampanyasına destek verdi. Öte yanda ise “Siz böyle yardım kampanyası yapamazsınız” diye yardım paralarına el kondu. Toplanan paralar bankalar tarafından bloka edildi.

Amaç millete gidecek yardımı engellemek.

Neden?

“Ben yaparım” düşüncesinden dolayı.. “Belediyeler ekmek dağıtamaz!”

İyi güzel de AKP’li belediyelere neden ses çıkarılmadı?

Mecliste görüşülmekte olan 2021 senesi bütçe görüşmelerinde ekmek meselesi gündem oldu.  Muhalefet sözcüsü !millet kuru ekmek ile karnını doyuruyor” diye eleştirdi. Ekmeği gündemden düşürmek isteyen AKP’li vekil “demek ki aç değiller” diye cevap verdi.  AKP’li diğer bir vekil bunun gafını kapatmak için “öyle demek istemedi” diye gafı bertaraf etmek istedi.

İstanbul büyükşehir belediyesinin “Halk Ekmek” diye bir kuruluşu var. Burada ekmek 1 liradan satılıyor. Bu fırının önünde kuyruklar oluşuyor. İstanbul büyükşehir belediyesi bu halk ekmek satış yerlerinin sayısını artırmak için Encümen toplantısında öneri getiriyor, AKP ve MHP üyeleri tarafından ret ediliyor! Halk ekmek satış yerinde çok uzun kuyruklar oluşuyor. Bayanın birisine sordular: “Ne zamandan beri kuyruktasın.” Bayan “iki saattir kuyruktayım” dedi. “Beklediğinize değiyor mu?” dediler. “Burada ekmek 1 lira, diğer fırınlarda 2 lira. Mecburen ucuz yerden alıyorum!! diye cevap verdi.

Bu halk ekmek büfeleri ekim ayında 20 milyon 754 bin 775 ekmek satmış. Ekim ayında 24 milyon 945 bin 236’ya çıkmış. Kasım ayında 27 milyon 907 bin 236’ya çıkmış.

Bu rakamlar milletin her ay biraz daha fakirleştiğini göstermektedir. Belediye bu halk ekmek satış yerlerini artırmak istiyor. AKP ve MHP meclis üyeleri ret ediyor. Olan kime oluyor? Vatandaşa değil mi? Bunun adına da siyasette muhalefet deniliyor. Birisi milletin karnını doyurmak için çaba harcıyor, diğeri de olmaz diyor. Neden? “Millete ekmeği biz veririz.” İyi güzelde siz de ayni şeyi yapın. Yapamıyorsanız yapanlara engel olmayın. Bu ekmek başka bir şeye benzemez. Bu ekmek her eve her gün mutlaka girecektir. Bunun başka yolu yok. Belediyelere maske oylayında da aynı şey yapılmıştı. Belediyeler maske dağıtmak istediler. “Olmaz, maskeyi biz dağıtacağız” dediler. Milleti parası ile maske almaya mecbur bıraktılar. Maske işi de olmadı. Böyle siyaset olmaz. Milletin menfaatine olacak şeylere engel olunmaz. Daha yardımcı olunur. Bilhasa şu dönemde vatandaşlar sıkıntı içerisinde iken ben-sen ayrımcılığı olmaması gerekir. Millet çok sıkıntı içerisinde. Çocuğu için marketten mama çalacak duruma gelindi ise sözün bittiği yere gelinmiştir. Bırakın kim vatandaşa yardım etmek istiyorsa yapsın. Milletin içerisinde olmayanlar Milletin durumundan haberdar olamazlar. Salgın bütün hızıyla can almaya devam ediyor. Lütfen kurallara uyalım. Virüs yüzünden hayatlarını kaybedenlere Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Ailelerine sabırlar versin. Ülke olarak başımız sağ olsun. Allah ülkemizi her türlü kazadan beladan bilhassa virüs lanetinden korusun. Saygılarımla.

Türkiye laiktir, laik olarak kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere! Ne mutlu demokratım diyenlere!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete