Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

GÖSTERE GÖSTERE SOYULMA…!

admin

admin

Başlığa dikkat soyulma, soyunma değil.. yanlış anlaşılmasın.
Kime soyuluyoruz? İçimizdeki İrlandalılara. Soyulan kim? Sen, ben, işçi, memur, esnaf, emekli yani tüm Türkiye.
Nasıl soyuluyoruz? Göstere göstere… Ama tabi özellikle gece soyulmaları pek bi heyecanlı.
Mesela gece hangi banka hangi saatler de soyacak? Onu sen-ben bilemiyoruz. Kim biliyor? Dedim ya İrlandalılar…
Sevgili halkım gece yatarken cebinizdeki parayı sayın, sabah uyandığınızda bir kez daha mutlaka sayın, soyulduğunuzu hemen anlayacaksınız. Üstelik bu soyguna çözümde yok, yani güvenlik kamerası falan işe yaramıyor. Sabah kalktığınızda cebinizde paranın değeri düşmüşse soyulmuşsun demektir.
Türk Telekom yılda 2 milyar dolar kar ederken bir Arap simsarına satılıyor, adam parayı Türk bankasından çekiyor, bankaya taksitle ödemek için anlaşmalar yapılıyor. Aradan 10 yıl geçiyor Simsar bankaya borcunu ödemiyor. On yıl boyunca, ama karı cebine indiriyor. Sonra bir gece ansızın ülkeyi terk ediyor.
Sorumlular bırakın istifayı konuşulmasını bile yasaklıyor.
Hani bir pop şarkısı var ”pembesi gitti tozu kaldı” aynen öyle. Kendisi gitti kazığı kaldı.
Son 2 ayda ülkemiz tam 50 milyar doların üzerinde soyuldu, dövizcisi soydu, İrlandalısı soydu, işin kötüsü amacı milletine hizmet olan bazı partiler başroldeler.
Tüketici enflasyonu almış başını gidiyor. Geçen yıldan bu güne sadece faizde artış % 100 yakın. İnanmıyorsanız çarşıya, pazara bakın.
Soygun çeşitlerimiz de artmış durumda. Eskiden hırsız eve, iş yerine girer ne var ne yok çalar giderdi. Şimdi öyle değil, soygun çeşitlerimiz çoğaldı…. Banka soygunu, Özelleştirme soygunu, Zam soygunu, Döviz soygunu, enflasyon soygunu….Say da say….Ve bunların hepsi 81 milyonun gözü önünde yapılıyor.
Ama en kötüsü ne biliyor musunuz? Alıştık artık, soyuldukça soyuluyor ama olay zevke döndüğü için hepsi bu kadarcık mı diyoruz.
Normal demokrasinin işlediği ülkelerde bir tanesi bile değil, sorumluların istifasını, İktidarların yıkılması gerekirken bizde adeta sana ne? soymuşsam soymuşum modundayız. Hatta bazıları soyguna dini kılıf da buluyor… Müslümanlık adına her şey mübahtır diye.

Nasıl ülkeyiz ama?
Bir de yerel soyguncularımız var… Mesela ihaleler alınıyor rüşvetle, işler yapılıyormuş gibi gösterilip belediyelerin, İller bankasının, özel idarelerin kasaları soyuluyor. Ama yine ses yok. Görüntü var, ses yok derler ya.. Bizde hepsi var, ama hesap sorun yok.
Önümüzde ki günler de siz siz olun cebinize sahip çıkın, yoksa sıcak yazı geçirmek epey zorlaşacak. Nasıl sahip çıkacağız ki diyebilirsiniz.? Gereksiz harcama yapmayın, borca girmeyin. Kazandığınız kadar harcayın…
Allah’tan  herkese borçsuz günler dilerim.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ