Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

GOOGLE DA 5 MİLYARINCI ARAMA YAPTINIZ! “Bitmez bunlar”

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

Google de arama yaparken 5 milyarıncı aramayı yaptınız yazısı çıkıyor ve konfeti patlatıp size 3 hediye paketi sunuluyor. Apple watch Amazon hediye çeki veya Apple 11 gibi kutulardan hediye çıkıyor. Genellikle Apple 11 çıkıyor. “Sadece 25 TL karşılığında bir Apple iPhone 11 Pro almaya hak kazandınız” denilip kart numaranız isteniyor. İncelediğinizde alt bölümde birçok yorum var. Yorumlara bakılırsa bu olay gerçekmiş. Telefonunu hemen almış. Google sayesinde hepsi telefon sahibi olmuş.
Hepsi çakma ve uydurma yorumlar. Telefonu alabilmeniz için sizden kart numarası isteniyor. Sonra 25 TL birden 25 euro’ya dönüyor, tabii bir de zaman kısıtlaması veriyorlar ki, siz uyanamadan (!) karttan parayı çekebilsinler.
Dikkat edin arkadaşlar! Bu da bu devrin kandırmacılığından biri. Umarım bu yazıyı kart bilgilerinizi vermeden okumuş olursunuz.
Bu tip şikâyetlere internet de bol miktarda rastlamanız mümkün. İşte Halil bey’in şikâyeti:
“Sayın Google Play; Türk milleti size güveniyor, ‘biz bu milleti biraz daha mağdur edelim’ diyorsunuz galiba, yapmayın böyle size hiç yakıştıramadım. Bu millet sizi tercih ediyorsa sizin bundan gurur duymanız lazım. Bu millet bizi seçiyor diye bana da bir mesaj geldi, bana da ‘size hediyemiz var’ dediler. ‘Google veriyor’ dediler, inandım. Benden 25.00 TL istediler, hesabımdan yatırdım. Sonradan açılmayan mesajları zorla da olsa açtım baktım ki yanıltılmışız Google Play tarafından. Şimdi biz kime hesap soracağız? Kimden alacağız? Ücretlerimizi kimden alacağız? Hafta içi Google Play adliyeye şikayette bulunacağım.”
Halil beyin hala kendisini dolandıranın Google Play olduğunu düşünmesi de oldukça ilginç değil mi?

//////

GERÇEK BİR PANDEMİ HİKÂYESİ

Bir arkadaşımın anahtarı bende kalmıştı. Kendisini aradım ve anahtarını bizim işyerinde unuttuğu söyledim. Evde olduğu söyleyince, bende işyerinden ayrıldığımda anahtarı evine getirebileceğimi belirttim.

Çıkışta arkadaşın apartmanın önünde anahtarı vermek için beklerken Altıeylül Belediyesine ait bir araç geldi ve içinden biri polis iki kişi indi. Apartmana doğru bakmaya başladılar. O sırada sivil olan kişi telefonla konuşuyordu ve o sırada ikinci katın balkonuna bir bayan çıktı. Bayan gelen kişilerle konuşmaya başladı. Üç kişilik aile karantinada imiş. Evde yaşayan baba ve kızın test sonuçları pozitif çıkmış. Annenin ki ise negatif. Balkondan görevlilerle konuşan evin annesi şöyle bir soru sordu: “Şimdi karşıya markete ekmek almaya da gidemeyecek miyim?”

Sivil görevli aynen şöyle cevap verdi: “Abla sen ne yapıyorsun? Karantinadasın, hiçbir yere gidemezsin”.

BİZİM İHTİYAÇLARIMIZI KİM ALACAK?

Kadın bunun üzerine evin ihtiyaçlarını kim karşılayacak dedi. Görevli kişi, 112 arayacaksın,  VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU gelecek ve o tüm ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi.

Burada ki en önemli nokta karantina da olan ailenin bir ferdi kendisinin testi negatif çıktığı için corona olmadığını düşünüyor ve dışarı çıkıp evin ihtiyaçlarını karşılamayı istiyor.

İşte corona böyle yayılıyor. Kimde corona olduğu belli değil. Onun için çok ama çok dikkat etmemiz gerekir. Bu sorumluluk hepimiz de var. Lütfen unutmayalım.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
MAYMUN TUZAKLARI - 1 Ekim 2020
ATLETLİ ÖĞRETMEN - 26 Eylül 2020
DOKTORULU MARANGOZ - 24 Eylül 2020
YILMAK YOK YOLA DEVAM - 23 Eylül 2020
İSLAM ve CORONA - 22 Eylül 2020
ESNAFIN DURUMU - 17 Eylül 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ