Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

GÖNEN ve ÇEVRESİ İSMAİL OK’U DİNLEDİ..

GÖNEN ve ÇEVRESİ İSMAİL OK’U DİNLEDİ..
Reklam

İsmail Ok Balıkesir’in üretiminde ve ticaretinde istihdamı artıracak projelerin önceliğini yapacak, klasik belediyeciliğin önünü açacak

Millet İttifakı İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, Gönen’in ve bölgenin sorunlarını bildiğini ifade ederek, “Büyükşehir Belediyesi’ni aldığımız zaman Gönen’in ve diğer ilçelerin sorunlarını çözüme kavuşturacağız” dedi.

Millet İttifakı İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, Balıkesir’in tarımda ve hayvancılıkta ön planda yer alan Gönen’de Sivil Toplum Örgütleriyle bir araya geldi.

SORUNLAR DİLE GETİRİLDİ

Toplantıya CHP İlçe Başkanlığı, İYİ Parti İlçe Başkanlığı, Gönen Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Sarıköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi, Gönen Süt Üreticiler Birliği, Gönen Ağaç ve Maden İşleri Sanatları Esnaf Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kırmızı Et Üreticileri Birliği, Mali Müşavirler Odası, ŞADAK, Ticaret Borsası ve Gönen Sevdalılar Derneği ile TEMA’nın temsilcileri katıldı.

“HEPSİ ÇÖZÜME KAVUŞTURULACAK”

CHP Gönen Belediye Başkan Adayı İbrahim Palaz ve ekibinin de hazır bulunduğu toplantıda önce sivil toplum örgütlerinin temsilcileri Gönen’in ve çevre bölgenin sorunlarını dile getirdi.

Millet İttifakı İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, Gönen’in ve bölgenin sorunlarını bildiğini ifade ederek, “Büyükşehir Belediyesi’ni aldığımız zaman Gönen’in ve diğer ilçelerin sorunlarını çözüme kavuşturacağız” dedi.

“STÖ’LERDE KIYISINDAN, BUCAĞINDAN GÖREV ALDIM”

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, “Ne düşünüyorum biliyor musunuz, konuşmak kolaydır, zor olan dinlemektir. Dolayısıyla sabrınız için öncelikle teşekkür ediyorum. Ben öncelikle sözlerine başlarken Millet İttifakını oluşturan Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkanı adayı  olarak şahsım ve  iki partiye gönül vermiş başta ilçe başkanlarım ve yönetimini ve sizleri canı gönülden selamlıyorum.

Yıllar yılı sivil toplum örgütlerinde ben de bir şekilde kıyısından bucağından görev aldım, çalıştım. Buraya gelmeden önce böyle bir kalabalık, gerçekten teşekkür ediyorum. Onun için bütün sivil toplum başkanlarına buraya gelmiş olduklarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“AKLIN YOLU BİR, SORUNLAR DERTLER BİR”

İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok sözlerini şöyle sürdürdü: “Aklın yolu bir, sorunlar dertler bir, bizde bu memleketin sevdalısıyız, Balıkesir’i Gönen’i seviyoruz. Bu vaatleri projelerimizi yaparken, vatandaşlarımızla onların temsilcileriyle  bir araya gelerek onların sorunlarını ve çözüm yollarını kitapçık haline getirip sizlerin huzuruna geldik. Termal kaynaklar açılmalı, yatırımcılar Gönen başta olmak üzere Balıkesir’e hemde Belediyelerinin önceliğinde çekilmeli. Ama mutlaka bu termal kaynaklar Belediyenin kontrollerinde duracak diye atıl bir şekilde durmamalı ve turizme ekonomiye kazandırılmalı.

“HERŞEYİ İTHAL EDER OLDUK”

Ben Kepsut Hotaşlar Köyü’nde doğdum. Tarım ve hayvancılıkta, gıdada dünyaya kendi kendine yettiği ülkenin yettiğini övündüğümüz süreçte, ama maalesef fındık hariç her şeyi ithal eder olduk. Tarım Meslek Lisesi mezunuyum. Eğitimciyim, öğretmen olmaktan onur duyuyorum. 2009-2014 yıllarında kısmet oldu, Balıkesir il belediye başkanlığı yaptım. Bizde bu arada Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde değişik bir tecrübeyi yaşadık.

Bugün de huzurlarınızda millet ittifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak içinizden biri olarak sizlerleyiz. Balıkesir’i biliyoruz, Gönen’i biliyoruz, sorunlarını ve çözüm yollarını biliyoruz. 2014 yılında İl Belediye Başkanlığını teslim ettiğimizde Balıkesir ekonomik gelişmişlik sıralamasında 17. sıradaydı. Bizlerin doğruları gerçekleri söylemek ve halkımızı bilinçlendirmek gibi görevimiz var. Balıkesir 2014 yılında Büyükşehir oldu, Büyükşehir olduğumuzu da Balıkesir’e yatırımlar akacak, gökteki yıldızlar yağacak gibi bir hava estirildi. Hele birde iktidar partisinden olursa değmeyin uçacak, denildi.

“BALIKESİR 25. SIRALARA KADAR DÜŞTÜ”

Balıkesir bugün 25. Sırada, nereden nereye? Peki hepimiz bundan nasibimizi almıyor muyuz, alıyoruz. Ülkeyi 17 yıldır tek parti yönetiyor. Ne dediyse o… Gönen’i de Büyükşehir’i de aynı parti iktidar partisi yönetti. Ama geri gittik. Şuanda Gönen’de ve Balıkesir’de nereye giderseniz gidin, insanlarımız ciddi manada ekonomik sıkıntı içerisinde. Öğleyse çıkış yolu nedir gerçekten liyakatli, siyaseten değim yapabileceklerini vaat eden ve Balıkesir’i sizlerle birlikte yönetme sözü veren ve bunları da söyleyenleri inandırıcı biliyorsanız onları desteklemektir. Biz ekibiz olarak iddialıyız. Mütevazi olmayacağız.

“DERHAL EVSEL KATI ATIK ÜNİTELERİ KURULMALI”

Balıkesir’i Güney Marmara Körfez ve Balıkesir’in de bulunduğu 3 bölgeden oluşuyor. Ortak özellikler var. Güney Marmara en zengin bölgelerden biri ama hızla çevreyi sularımızı kirletiyoruz. En büyük problemlerden biri su çevre kirliliği, bunu öncelikle belediyelerin kendi üzerine düşeni yapması gerekiyor. Derhal evsel katı atıkların geri dönüştürülmesi ve bunlardan enerji sağlayacak şekilde projeleri hayata geçirmemiz lazım.  Atık su arıtma tesislerinin mutlaka kurmamız gerekiyor. Her bölgede sadece Türkiye’nin dünyanın cenneti olan bir bölgedeyiz. Ama önce arıtma sistemlerinin oluşturulması gerekiyor. Bizler atık su temiz su sorunlarımızı çözeceğiz. Belediyelerinin asli görevi bunlar. 5 yıl Balıkesir geriye gitti. Siz sivil toplum örgütlerinin değerli yöneticileri ile çalışma arkadaşım olacak inşallah Gönen Belediye Başkan adayımız ve meclis üyeleri ile birlikte yapılmasının çok basit, çok kolay bir şekilde halledildiğini göreceksiniz.

“ENERJİMİZİ KENDİMİZ SAĞLAYIP 

FAZLASINI SATIP GELİR ELDE EDECEĞİZ”

Belediyelerin en büyük gider kalemlerinden personel giderinden sonra elektrik gideri olmaya başladı. Çok iddialı bir şey söylüyorum ve en geç 2 yıl içerisinde Belediyenin bütün elektrik ihtiyaçlarını çevre dostu güneş enerji, rüzgar ve  biyogaz enerjisinden elde edeceğiz ve bununda ötesine geçerek fazlasını satıp Büyükşehir Belediyesi elektrik enerjisinden satıp gelir elde etmiş olacak. Vatandaşımızın canını yakan atık su faturaları atık su faturaları inşallah aşağıya doğru düşecek. Bunlar bizim görevimiz bu çevreler bu vatan toprağının her bir karışı ecdadımızdan, gazilerimizden gençlerimize evlatlarımıza bırakılmak üzere emanettir. Öyleyse emaneti koruyacağız. Emaneti gençlerimize onların yaşayacağı bir çevre bırakacağız.

“ÜRÜNLERİMİZİ MARKALAŞTIRIP SATIŞA SUNACAĞIZ”

Balıkesir üreten bir şehir olacak. Çam ormanlarında balı olacak, kaz dağlarının eteklerinde zeytini ve zeytini markalaştıracak. Biraz önce baldo Gönen pirinci dendi, biz bunları markalaştıracağız. Balıkesir’i dünyaya tanıtacağız. Ürettiklerimizi markalaştıracağız. Özellikle körfez bölgesini ve gönen bölgesini Endüstri bölgesi haline getireceğiz. Yıllar öncesinden binlerce dönüm araziler kapatıldı.

“KİRLİ SANAYİYİ TOPRAKLARIMIZA SOKMAYACAĞIZ”

Avrupa’nın dünyanın kovduğu kirli sanayi, ağır metal sanayi gelecekti. Sivil Toplum örgütleri sayesinde hükümet buradan geri adım attılar. Biz seçilirsek Avrupa’nın kirli sanayisini bu bölgeye sokmayacağız. Bu bölge ticaret merkezi olacak. Bandırma limanını geliştirip daha da çeşitlendireceğiz. Tarım hayvancılık üretim bunların sanayileştirilmesi, gençlerimize iş sahibi yapacağız. Bu bölgeyi ekonomik anlamda enerjik bir bölge haline getireceğiz. Gönen’de bu Bölgenin en önemli merkezlerinden biri. Sizlerle birlikte çok yapacağımız ilerimiz var. Ulaşım, otopark gibi sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacağız. Biz bu üretime dayalı Balıkesir’in üretim ve ticareti istihdamı artıracağı projelerin önceliğini yapacağız. Normal klasik belediyeciliğin önünü açacağız.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ