Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

GENCO ERKAL’DAN BALIKESİR’E MERHABA

GENCO ERKAL’DAN  BALIKESİR’E MERHABA

Türk tiyatrosunun yaşayan efsanesi Genco Erkal, “Merhaba “adlı oyunuyla birkez daha Balıkesirli tiyatroseverlerin gönlünü fethetti.

Bu yıl 60’ncı sanat yılını kutlayan usta sanatçı, hem uyarladığı, hem yönettiği, hem de rol aldığı yeni oyunu “Merhaba” yı Avlu’da sahneledi. Dostlar Tiyatrou tarafından ilk kez geçtiğimiz eylül ayında New York’ta sergilenen müzikli oyunda Genco Erkal, ilerleyen yaşına karşın parmak ısırttı. Sanatçı “Benim yazarlarım”  dediği Aziz Nesin, Bertolt Brecht, Can Yücel, Nâzım Hikmet ve William Shakespeare’in yapıtlarından oluşturduğu oyunda zaman zaman güldürdü, zaman zaman hüzünlendirdi. İktidarlara yönelik keskin hicivlerin de yer aldığı oyunu nefes almadan izleyen tiyatroseverler sanatçıyı ayakta alkışladı. Fazıl Say, Kurt Weill, Yiğit Özatalay, Arif Erkin ve Selim Atakan’ın bestelerinin, piyano ve basklarnet eşliğinde seslendirildiği oyunun sahne tasarımını Cihan Aşar,  giysi tasarımını Özlem Kaya, ışık tasarımını Hakan Özipek’in yaptığı oyunun müzik yönetimini ve düzenlemesini ise Yiğit Özatalay üstlendi.

Balıkesir Çağdaş Eğitim Vakfı(BAÇEV) Başkanı Berrin Gençoğlu ve yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz Ocak ayında da Balıkesir’e gelen ve Tülay Günal’la “Yaşamaya Dair” adlı oyunu sahneleyen sanatçıya teşekkür etti. BAÇEV’in burslu öğrencilerinden Beste Oruk da sanatçıya çiçek sundu.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete