Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

GELECEĞİMİZ ÜNİVERSİTEDE

GELECEĞİMİZ ÜNİVERSİTEDE

Müdür Yıldız ‘Bizim en büyük sermayemiz, gücümüz üniversite öğrencileri’ dedi

Karesi ve Altıeylül Rehberlik ve Araştırma Merkezleri ile EKET Fuarcılık işbirliğinde Avlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Üniversite Tanıtım Günleri Fuarı” kapsamında öğrencilerimiz ülkemizin önde gelen üniversiteleri ile buluşturuldu.

Geçtiğimiz gün saat 10.00’da gerçekleştirilen açılış törenine İl Millî Eğitim MüdürÜ Yakup YILDIZ, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Özcan ÖZEN, Karesi İlçe Millî Eğitim Müdürü Sami GÜNNÜ, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ercüment KUTLU, İl Millî Eğitim Şube Müdürü İslam AKTEPE, idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşının ardından programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürü Yakup YILDIZ: “Dışarıda sizi bekleyen bir dünya var. O nedenle kendinizi; duygularınızla, isteklerinizle, hedeflerinizle tanıyarak bir an önce tercih edeceğiniz bölüm, şehir ve üniversiteyi belirlemelisiniz. İşte 2 gün boyunca yapılacak tanıtım ve bilgilendirmelerle bu üniversitelerde çalışan personellerden, ders veren hocalardan bu imkanı bulacaksınız. En büyük sermayemizin, gücümüzün sizler olduğunu bilmenizi istiyor, bu programı en iyi şekilde değerlendireceğinizi ümit ediyorum.

Böylesine güzel bir etkinlikte bizleri, sizlerlerle buluşturan Altıeylül ve Karesi Rehberlik Araştırma Merkezlerimize ve EKET Fuarcılık başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.

İş bulmanın ana formülünün Türkiye’de ve dünyada %80 oranında referans olduğunu, referansın da ancak işini iyi ve düzgün yapmak, iyi ve erdemli bir insan olmak ve yeni insanlarla tanışarak mümkün olabileceğini vurgulayarak konuşmasına başlayan Kariyer ve İletişim Danışmanı Nur Erdem ÖZEREN: “Sınavın, hayatınızın dönüm noktası olmadığını ne olur unutmayın. Amacınız para kazanmaksa, zaten dünyanın en zenginleri üniversite mezunu değil… Amacınız mutlu olmaksa, mutluluk para ile değil sevdiğiniz ve istediğiniz işi yaptığınız zaman gelecek…” dedi.

İki gün açık kalan fuarın açılış töreni, EKET Fuarcılık Genel Müdürü Mehmet UĞURTOP’un İl Millî Eğitim Müdürü Yakup YILDIZ’a plaket takdim etmesinin ardından 30 farklı üniversitenin tanıtımlarını gerçekleştirdiği stantların gezilmesiyle sona erdi.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete