Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

GAZETECİ DEMEK ALLAHSIZ DEMEK Mİ?

Recep Aslandur

Recep Aslandur

Üç dört gazeteci oturmuşlar, Balıkesir basınında çalışan bazı gazetecilerin namaz kılmalarından bahsederek, namaz kılanların arkasından dedikodu üretiyorlar.

Kulak misafiri oldum..

Bir gazetecinin böyle hurafelerle ne işi olurmuş! Bunların hepsi üfürükçüymüş!

Kimisi Umre’ye, Hacca gidiyormuş!

Araplara paralarını yediriyorlarmış!

Geriye şöyle bir baksalarmış gerçek gazetecilerin içinde hiç camiye giden var mıymış?

Falan filan derken 20 dakika kadar dinledim. Aramızda bir trafonun sadece köşesi var. Ben iki-üç çay içtim, karşılarına çıkıp “siz müslüman değilseniz, onlar size neden camiye gitmediğinizi sormazlarken, siz camiye gidenlerin arkasından ne hakla dedikodu yapıyorsunuz?” diyeceğim, ancak hepsi genç ve içlerinde biri dışında hiç birini tanımıyorum.

Bu kendini beğenmişlere derim ki; gazeteci demek dinsiz demek mi? Gazeteci olmak için illaki şantajcı, camiye gitmeyen yalaka, şerefsiz olmak mı gerekiyor? Madem öyleyse hepiniz birer vasiyet bırakın, sizleri ölünce de camiye getirmesinler, kiliseye götürsünler! Siz içki içiyorsunuz, siz yalakalık yapıyorsunuz, siz şantajcılık yaparak servet sahibi oluyorsunuz, her biriniz birer daire sahibi oldunuz, lüks oto sahipleri oldunuz diye sizi eleştirenler var mı?

Hıristiyanlar bile namaz kılanı, Umreye ve Hacca gideni ve Cami yaptıranları eleştirmezken, siz annesi-babası müslüman olan insanlar olarak hangi hakla camiye giden müslümanların arkasından dedikodu yaparsınız? Bir gazetede haber yazıyorsunuz diye Cami yaptıran, Hacca giden Namaz kılan insanların hakkında niçin konuşuyorsunuz?

Lüzumsuz şeyler yerine ibadethane evimiz olan Cami yaptırarak trilyonlar harcayanları eleştirmek size mi düştü?

DEMOKRAT Gazetesi sahip ve çalışanlarının yayın çizgisiyle ne müslümanların icraatlarına, nede Hırıstiyanların Balıkesir’deki sayıları 7-8 olan Kiliselere gidenlere karıştığını hiç gördünüz mü? “Hacıilbey Mahallesi’ne Kilise açıldı” haberini dahi yaptı. “100 dolara aldatılan Müslüman çocuklarına siz ne yapıyorsunuz?” demedik. Neden bilir misiniz?

İnsanlar hangi dine inanıyorsa o dinde ibadet yapma hakkına sahiptir. Ancak, 4 din hak dini olsa da yer yüzüne Allah’hü tealanın gönderdiği son din İslamiyet, son kitap Kuranı Kerim ve son Peygamber Hz. Muhammed’dir. Yani kendine gazeteci diyen kendini bilmezlere tavsiyem: “Allah birdir. Kuran’ı Kerim bizim rehberimiz, Haz. Mühammed bizim peygamberimizdir. Siz inanmıyorsanız bari inananlara saygı gösterin.”

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ