Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

FUTBOL AKADEMİSİ KURDULAR

FUTBOL AKADEMİSİ KURDULAR
Reklam

Muhtar Şinasi Çağlı’nın 2005 yılında kurduğu Gazi Osman Paşa Spor Kulübü, hiç vazgeçmediği alt yapıya artık daha da büyük önem veriyor. Kayıtların başladığı Futbol Akademisi’nden genç yıldızlar yetişecek, A takıma yükselecek.                                                      

 

Özcan Özakbaş

“BEKLENTİLERİN ÜZERİNE ÇIKTIK”

Bir önceki sezon Merkez 1. Amatör Kümede şampiyon olup Süper Amatörler’e çıkan GOPSPOR yine centilmence mücadele edip başarılı bir sezonu geride bıraktı.

Deplasmanlı Süper Amatörler’de lig sıralamasını 3. sırada tamamlayan ve taraftarlarının gönlünde taht kuran kırmızı-beyazlı camianın başarısı mahallede ve Balıkesir’de hala konuşulmaya devam ediliyor. Kulübün iki değerli yöneticisi Başkan Tolga Karakaş ve 2. Başkan Ümit Erez, “Baştan mahalle takımıyız diye küçümsediler. Diğerleri kurumsallaşmış oldukları için öyle görebilirler. Hedefimiz ligde tutunmaktı. Beklentilerin üzerinde olduk” dediler.

“DİĞERLERİNİN BEŞTE BİRİ BÜTÇEYLE HALLETTİK”

Karakaş ve Erez Başkanlar, Demokrat’ın kaptanı bendenize “Sezon başı kadromuz kısıtlıydı. Devre arası gençlerle takviye yaptık. 3 dışarıdan genç futbolcu aldık, 3 genç de alt yapıdan takıma motive ettik. Yedek kulübemiz de takviyelendi. Gençlerle iyi olduk. Diğer takımların aksine, yani belediye takımlarını kastediyoruz, beşte biri bütçeyle biz geçen sezonu hallettik”  diye konuştular.

“GOP’TAKİ SAHA İLE KULÜBE SÜREKLİ GELİR SAĞLAMAK İSTİYORUZ”

GOP Mahallesi’ndeki GOP Anadolu Lisesi yanındaki çim döşenmiş sahanın sentetik çim ile kaplanmasını isteyen Başkan Karakaş ile Erez “Burasını biz Spor İl Müdürlüğü’nden kiraladık. Şimdi kulübe sürekli gelir sağlamak için işletme hakkını da sayın yetkililerden istiyoruz. Ayrıca Sütlüce’de ve diğer çeşitli yerleşim alanlarında köyler de dahil 20 halı saha yapılacağını biliyoruz. Bizim de mahallemize halı saha talebimiz olacak. Darısı başımıza” dediler.

GOPSPOR MEŞALESİNİ MUHTAR ŞİNASİ ÇAĞLI YAKIP ATEŞLEMİŞTİ

Muhtar Şinasi Çağlı’nın yaktığı meşaleyi ateşleyen ve Şinasi Başkanın yaşattığı şampiyonluk sonrasında bayrağı yere düşürmeden GOP’u gene şampiyon yaparak nadide semtimizi çok çok iyi temsil etmeyi başaran ve alkışı hakeden GOPSPOR Kulübü başkan ve yöneticileri ile teknik heyet, Mart ayı başında hayata geçirilecek FUTBOL AKADEMİSİ için kayıtlara başladılar.

KAYITLAR BAŞLADI, YIL BOYU DEVAM EDECEK

5-15 yaş arası kayıtlar şimdiden başladı ve yıl boyu devam edecek. ”Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir” sloganı ile hayata geçirilecek Gaziosmanpaşaspor Futbol Akademisi’nde uzman kadrolar görev yapacak.

Futbol Akdemisi; Altyapı Koordinatörü Mecit Uzun, A Takım Teknik Sorumlusu Erol Aşık, Teknik Kadro’da Zeki Candaş’a (Antrenör ve Beden Eğitimi Öğretmeni) emanet.

TÜMÜ KARİYER SAHİBİ VE KENDİLERİNİ İSPATLAMIŞ HOCALAR

GOPSPOR Futbol Akademisi’nin tüm eğitimcileri ve hocaları alanında belgeli ve sertifikalılar. Ve de Balıkesir amatör sporunda kendilerini fazlasıyla ispatlamış isimler. Futbol Akademisi’nde çalışmaya başlayacak olan minik ve genç sporcular, A takıma kadar yükselme şansına sahip olabilecekler. Akademi alt yapısında sadece futbol öğretilmeyecek, ayrıca çeşitli dersler de verilecek ve eğitimler 12 aya yayılacak. Futbol Akademisi ile tüm gençliğin spor yapmaya yönlendirilerek kötü alışkanlıklardan kurtarılması amaçlanıyor.

KISITLI İMKANLARLA BAŞARILARA İMZA ATIYORLAR

Önümüzdeki yıl şartlar elverdiği takdirde daha da hedefi büyüteceği anlaşılan GOPSPOR Kulübü, kısıtlı bütçesiyle bunu nasıl başaracak şimdiden kestimek güç ama, önceki sezonlarda da aynı sıkıntıları yaşadıkları gözönüne alınırsa kısıtlı imkanlarla bu başarılara da imza attıkları kesinlikle unutulmamalı.

Buradan baktığımızda GOP’a yakışır bir şekilde yine mücadelelerini sürdürecekleri kesin.

Kırmızı-Beyazlı kulübün yolu açık, başarıları daim olsun.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ