Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

FERİT ÇAKMAK CADDESİ YENİLENDİ

FERİT ÇAKMAK CADDESİ YENİLENDİ

Ayvalık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Altınova Mahallesi’nde vatandaşlar arasında mezarlık yolu olarak da bilinen Ferit Çakmak Caddesi’nde yol yapım çalışmalarına başladı.

Yapımı öncelikli işler arasında yer alan yolda 4 bin metrekare satıh kaplama uygulanacak. Ayrıca yayaların önceliği düşünülerek 500 metrekare de kaldırım çalışması yapılacak. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, kış mevsimi bastırmadan çalışmaları kısa sürede tamamlamayı planladıklarını söyledi.

Başkan Ergin, “Yağmurlu günler geliyor, Altınova’da vatandaşların hem araçlarıyla hem yaya olarak sıklıkla kullandığı mezarlık yolunu acil tamamlanması gereken yollar listesine almıştık. Bölgede yaşayan vatandaşların bu konuda çok talepleri vardı. Sözümüzde durduk, çalışmaları başlattık. Kısa süre içinde de Altınovalı hemşehrilerim Ferit Çakmak Caddesi’ni gönül rahatlığı ile kullanabilecek” dedi.

Öte yandan Küçükköy, halk arasında mezarlık yolu adıyla da bilinen  “Köy Yolu”nda yenileme ve düzenleme çalışmaları başlatıldı. İzmir-Çanakkale asfaltını  Küçükköy Mahallesi’ne bağlayan yola 8 bin 400 metrekare satıh asfalt kaplama uygulanacak.           İzmir-Çanakkale asfaltına yol yapım çalışmalarıyla birlikte yağmur suyu drenaj hatlarına da takviyeler yapıldı. Çalışmaların tamamlanması sonucunda yolun ulaşımı rahatlatması planlanıyor.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete