Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Farkında mısınız

Selma Hayal

Selma Hayal

Farkındamısınız, bir aşı yapılacak sözde tedavi için, bin tane komple teorisi üretildi.

“Devlet bizi bir aşıyı olmaya mecbur bırakacak ve uzun vadede gerçekleşebilecek yan etkilerini kabullenmemizi bekleyecek. Sözde sağlık bakanı kameralar karşısında aşı olacak; ne bilelim ne aşısı oluyor, belki sadece show yapacaklar.

Türkiye’nin ileri gelenleri bu aşıyı olmaz,  halkı öne sürüp korananın etkisini kırmaya çalışarak kendilerini koruyacaklar yani olan yine gariban halka olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine ve torunlarına yaptıracak mı bu aşıyı?”

Bunları söyleyenler haksız sayılmazlar.

Birilerinin çıkıp bu milleti yeteri kadar bilgilendirmesi gerekiyor. Insanımız korkuyor. Sağlık bakanı son zamanlarda her ne kadar güven sarsmış olsa da bu ülkenin sağlık bakanı,halka karşı daha şeffaf olmalı ve makamını korumak için zedelenen güven tazelenip, aklımızdaki bütün şüpheleri gidermeli.

Bazı sözde gazeteciler aşıya olan tepkiyi Erdoğan’a husumet olarak algılayıp yanlış lanse ediyorlar. Kimse kendi canını Erdoğan’ınkiyle ya da a A-B kişisiyle yarıştırmaz. Kimse ailesini bir adam uğruna tehlikeye atmaz. En azından hala aklı başında olan yapmaz yani yaklaşık bu ülkenin % 40’ı.

Ama güvenimizi öyle bir zedelediniz ki artık Allah bir dediğinize inanmayacak hale geldik.

E madem aşı olmadan b ülkede bizi yaşatmayacaksınız (seyahat, devlet dairesine gidişler, mekanlar engellenecek göreceksiniz) bari adam gibi biri çıkıp bu aşı nedir, reçetesini okuyup anlatsın bize.

Kısırlaştırma söylentileri var, bu kitlesel bir intihardır, soykırımdır. Bize bunları açıklayın, açıklamak zorundasınız.

Bu arada herkes korona için bir reçete veriyor; sumaklı su, kelle paça çorbası, coronadan korunma muskası ben de son duyduğumu söyleyeyim; zeytin yaprağı çayı. Bir de bunu deneyin.

İşin şakası bir yana arkadaşlar, meçhule giden bir gemi kalkıyor bu limandan farkında mısınız?

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Farkında mısınız - 28 Aralık 2020
Eğitimsiz Öğretim - 13 Ağustos 2020
İnanmak Zorundasın - 3 Mart 2020
Libya-Dogu Akdeniz-Girit - 5 Şubat 2020
Neydi 10 Kasım?.. - 11 Kasım 2019
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete