Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

FAKÜLTEDEN TÜKETİCİYE

FAKÜLTEDEN TÜKETİCİYE

Veterinerlik Fakültesi gezen tavuk yumurtası üretiyor. 30 tanesini 15 TL’den satıyor. Vatandaştan da Veteriner Fakültesi’nin “Gezen Tavuk” projesine büyük ilgi var.

HABER: RECEP ASLANDUR
Balıkesir Üniversitesi Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nce hayata geçirilen kümeste yetiştirilen tavuklardan elde edilen yumurtalar yaklaşık 5-6 aydır vatandaşın tüketimine sunulmakta.
Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Ali Azman, merkezde gıda değeri yüksek yumurtalar elde edildiğini ve bunların üniversite personeliyle halka satışa sunulduğunu ifade etti.

YUMURTLAMAYA BAŞLADILAR
Veterinerlik Fakültesi öğrencilerine uygulama imkânı sunmak için kümesi hayata geçirdiklerini söyleyen ve DEMOKRAT’a özel konuşan Prof. Dr. Mehmet Azman, 22 haftalığa ulaşan tavukların yumurtlamaya başladıklarını ve bu ürünleri de tüketiciyle buluşturmayı arzu ettiklerini ifade etti.
Tavuk yetiştiriciliğinde hayvan refahına önem verdiklerini de kaydeden Azman, “Biz burada fonksiyonel yumurta olarak adlandırdığımız çinkoca, selenyumca, omega 3 yağ asitlerince zengin, kaliteli ürünler üreterekten personelimize ve insanlarımıza bu yumurtaları değerlendirmek istiyoruz” diye konuştu.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ