Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

“EYT’LİLERİN KAVGASI KAVGAMIZDIR”

“EYT’LİLERİN KAVGASI KAVGAMIZDIR”
Reklam

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın,  hükümeti Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın sesine kulak vermeye  ve çözüm yönlü politikalar üretmeye davet ederken, “Bizler emek mücadelesinin her zemininde paydaş olan bir siyasal yapı olarak bir kez daha EYT’lilerin kavgasının kavgamız olduğunu ifade ediyoruz. Haklı mücadelelerinde var gücümüzle yanlarında olacağız” dedi.

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın’ın açıklaması şöyle:

Uzun zamandır hukuk dışı bir şekilde ellerinden alınan “zamanında emeklilik” hakları için mücadele eden ve kamuoyunda “EYT’liler” olarak bilinen gruba yönelik hükümet çıkışlarını hiç doğru bulmuyoruz.Kamuoyunda Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) olarak bilinen ve 1999 yılında yapılan mevzuat değişikliği sonrası işe başlama tarihlerinde geçerli olan mevzuat değiştirilerek prim ve sigortalılık süresine yaş şartı eklenmesi ile mağdur olan vatandaşlarımızın sesine kulak verilmelidir.

“EYT’LİLER KARABORSACILARLA BİR TUTULUYOR”

Eski Bakan Sayın Süleyman Soylu, EYT sayısını 7 milyon 100 bin kişi olarak vermiş, bu sayının giderek arttığını söylemişti. Müezzinoğlu da Bakan olduğunda ‘takılmaya devam edecekler’ diyerek konuya duyarlılıklarını ortaya koymuştu. Görüyoruz ki EYT ile alay ediyorlar ve dalga geçer gibi ‘takılmaya devam edecekler’ diye de açıklama yapıyorlar. Devlet ve siyaset adamlığına böyle açıklamalar yakışmadığını düşünüyoruz.
Sayıları milyonları bulan EYT’lilerin talep ve isteklerine ise iktidarın kulakları kapalı… Öyle ki Cumhurbaşkanı “bir tarafta stokçular, fırsatçılar türedi, bir tarafta bunlar türedi” diyebiliyor, alttan alta karaborsacılarla bir tutup topluma hedef gösteriyor.

“MEZARDA EMEKLİ OLMAK İSTEMİYORLAR”

Son açıklamasında “bize seçimde kaybettirse de bu meseleyle ilgilenmeyeceğiz. İskandinav ülkeleri erken emeklilikten battı” diyor. Biz sayın Cumhurbaşkanından ve danışmanlarından o da olmadı iliştirilmiş medyasından erken emeklilikten batan “İskandinav” ülkeleri hakkında bilgi istiyoruz.
Bu açıklama, “mezarda emekli olmak istemediklerini” söyleyen milyonlarca EYT’linin tepkisine neden olduğu gibi bizleri de rahatsız etmiştir.

EYT’LİLERE HAKSIZLIK YAPILIYOR

25-30 yıl prim ödemiş, yeri gelmiş en zor koşullarda çalışmayı göze almış ve yıllarca emekli olabilmemin hayalini kurmuş EYT’lilere haksızlıktır bu
Özel sektörün “yaşlısın” diyerek iş vermediği, devletin ise “gençsin” diyerek emekli etmediği EYT’liler, ekonomik krizden dolayı iş bulmada daha da zorlanıyorlar.
100 üniversite mezununun 24 ünün işsiz olduğu bir ülkede çalışamıyorlar , ailelerinin çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamıyorlar.
Son günlerde yaşadığımız siyanürlü ölüm olaylarını da düşündüğümüz de devlet yetkililerini toplumsal buhranı azaltacak açıklamalar yapmaya ve çözüm yönlü politikalar üretmeye davet ediyoruz.
Bizler emek mücadelesinin her zemininde paydaş olan bir siyasal yapı olarak bir kez daha EYT lilerin kavgasının kavgamız olduğunu ifade ediyoruz. Haklı mücadelelerinde var gücümüzle yanlarında olacağız. (balikesir24saat)

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ