Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Ev Ortamına ve Yaşam Hareketliliğine Uygun Bakımı Kolay 7 Hayvan

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

hamster ile ilgili görsel sonucu

Evimize bazen kendi isteklerimiz bazen de evin küçük bireylerinin istekleri doğrultusunda evcil hayvanlar alıyoruz. Sahiplendiğimiz evcil hayvanlar sayesinde sorumluluk bilincimiz de gelişmiş oluyor. Sahiplenilen evcil hayvanla birlikte artık evin içinde sizin ona sağlamanız gereken imkanlarla yaşamını sürdürebilecek bir canlı bulunmakta.

 Ancak yaşamımıza dahil edeceğimiz canlıları evimize alırken bir anlık karar verilmemesi gerekir. Basit bir iş gibi görünse de hayvan beslemek büyük bir kararlılık sonucunda alınması gereken bir sorumluluktur. Evcil hayvan sahiplendikten sonra çoğu zaman günlük işlerden fırsat bulup hayvanla ilgilenilemiyor ya da çocuğunuzun hevesinin geçmesi ile evcil hayvanlar tıpkı bir eşya gibi unutulabiliyor. Kendimizi onların yerine koyarak neler hissedebileceklerini anlayıp buna göre davranılmalıdır.

 Evcil hayvanın bakımı konusunda iyi araştırmalar yapılmalıdır. Ev ortamına ve yaşam hareketliliğine uygun olan evcil hayvanın seçilmesi hem sizin için hem de hayvan için daha sağlıklı olacaktır.

EVDE BESLENECEK EN İYİ 7 HAYVAN

Kedi, köpek, balık, kuş, hamster, kamlumbağa, tavşan,

/////

SABIR ÇAKAL

“Gökköy Mahallesi Muhtar Adayı”

İşim köyüme hizmet, gönlüm halkıma minnet sloganı ile yola çıkan Gökköy Muhtar Adayı Sabır Çakal, çalışmalarına devam ediyor.  Seçildiğinde adalet, güler yüz ve dürüstlük vaat eden Çakal’ın beraber olduğu ekibi de çok güçlü. Sabır Çakal’ın aza listesinde; İsmail Çakır, Mesut Kır, Emrullah Tekir, Yusuf Peltek, Ceyhun Kurt ve Mustafa Karakaş gibi isimler var.

Halka hesap vermeyi ön planda tutan, hizmetkar bir kadro ile yola çıkan Sabır Çakal muhtar olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

/////

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
EY RABBİM !!!! - 30 Mayıs 2020
Tuzsuz Şampuan - 29 Mayıs 2020
Balıkesir - 28 Mayıs 2020
BİR BERBER BİR BERBERE - 27 Mayıs 2020
KORONA ESPİRİLERİ - 15 Mayıs 2020
ÖRNEK İNSAN - 14 Mayıs 2020
SENİN YÜZÜNDEN - 12 Mayıs 2020
ANNELERE GÜZEL SÖZLER - 11 Mayıs 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ