Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ERMENİ MESELESİ YİNE GÜNDEMDE

Mustafa Koçal

Mustafa Koçal

Her sene bu Ermeni meselesi gündeme gelir. Amerika her sene Ermeni soy kırımını kabul edeceğiz der. Türkiye’yi bu Ermeni soy kırımı meselesi ile tehdit eder. Fakat kabul etmezler. Fakat bu sene durum biraz değişik gibi görünüyor. Bunun sebebi de S- 400 meselesidir. Türkiye’nin Rusya’dan S- 400’leri almasını bir türlü kabul edemiyorlar. Bunun içinde F-35 uçaklarını vermiyorlar. Bu sene bu Ermeni soy kırımı olayını kabul edecekler gibi görünüyor. Kabul etmelerinin bir sebebine de Ermenistan’ın kontrolünde olan Karabağ’ın ellerinden alınmış olması olabilir. Çünkü Türkiye Gürcistan’ın yanında yer aldığı gibi yardımda etmiş olması da olabilir. Fakat esas mesele S-400’lerdir. Amerika şunu diyor. Bu S- 400’leri bir yere de kilit altına alın. Anahtarı da bize verin diyor. Türkiye ne diyor? Bu S-400’leri bir yerde muhafaza edelim. Tatbikatlar da kullanalım diyor. Bunu da kabul etmiyorlar. S-400’lere verilen paraya mı yanarsın? Birde bunun yanında parası verilmiş F-35 uçaklarını alamıyoruz buna mı yanarsın? Amerika bu Ermeni soy kırımını kabul ederse. Ermenistan derhal Birleşmiş Milletlere müracaat edecektir. Amerika kabul ettiği için. Şimdiye kadar bu Ermeni soy kırımın kendi ülkelerinde kabul etmeye ülkeler. Birleşmiş milletler oylamasında kabul edeceklerdir. Böylelikle Ermeni soy kırımı kabul edilecektir. Şimdiye kadar kendi ülkelerinin meclislerinde kabul etmeyen ülkeler. Amerika Ermeni soy kırımını kabul ettiği için Kabul edeceklerdir. O zaman ne olacak? Ermenistan Lahey adalet divanına müracaat ederek Türkiye hakkında tazminat davası açacaktır. Tazminatı aldıktan sonra. Biz Türkiye’nin şuralarında soy kırıma uğradık. Bu topraklar bizim diyerek. İkinci bir dava açacaklardır. Mahkemenin kararına göre toprak dahi alabilirler. Bu gerçekleşirse bizim dış politika yanlışlarından dolayı olacaktır. Burada yaptığımız yanlış. Amerika ile limoni olduk. Döndük Rusya ile müttefik olduk. Rusya da İran ve Türkiye Suriye meselesi için İttifak yaptık. Buda yanlıştı. Çünkü Amerika Esat’a karşı idi. Rusya ve İran Esat’ın yanında idi. Rusya ile müttefik olduk. Rusya ya elektrik santralinin yapımını verdik. S-400’leri aldık. Rusya ile Suriye konusunda müttefik olduk. Zararını gördük bir bölüğümüzü vurdular. Ondan sonrada orada sizin bölüğünüzün olduğunu bilmiyorduk dediler. Aynen Rus uçağını düşürdüğümüz zaman sizin uçağınızın olduğunu bilmiyorduk dediğimiz gibi. Onlar da sizin orada birliğinizin olduğunu bilmiyorduk dediler. İşte dış politikadaki hatalarımızdan dolayı bu olaylar başımıza geldi. Bir Amerika tarafına döndük. Bir Rusya tarafına döndük. Şimdi bu Ermeni soy kırımını Amerika kabul ederse.  Birde Ermeni soy kırımı başımıza bela olacak.  Allah hakkımızda hayırlı olanı versin. Saygılarımla.

Türküm, doğruyum, çalışkanım, ilkem; Küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi, özümden çok sevmektir. Ülküm, yükselmek, ileri gitmektir. Ey büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, durmadan yürüyeceğime ant içerim. Varlığım Türk varlığına armağan olsun.

Türkiye laiktir, laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere! Ne mutlu demokratım diyenlere!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
BU NASIL BİR TAM KAPANMA - 11 Mayıs 2021
EY AMERİKA - 30 Nisan 2021
REFERANDUM YAPILDI - 26 Nisan 2021
PATATES SOĞAN - 24 Nisan 2021
SALGIN ÖNLENEMİYOR - 23 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete