Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ENSAR AYTEKİN HAVRAN’DAN SORDU: KOCASEYİT ÜVEY EVLAT MI?

ENSAR AYTEKİN HAVRAN’DAN SORDU: KOCASEYİT ÜVEY EVLAT MI?

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Havran’da CHP İlçe Başkanı Naci Savaş ve CHP Balıkesir İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yıldırım’la birlikte çalışmalarda bulunan Aytekin, beraberindeki heyetle birlikte İstiklal Savaşı kahramanı Seyit Onbaşı’nın köyü olan Kocaseyit kırsal mahallesine geçti.  CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin “Kocaseyit bu memleket için sırtında 215 kg mermi taşıdı. Ancak Balıkesir’i yönetenler Kocaseyit köyünü taşıyamadı” dedi.

KOCASEYİT ÜVEY EVLAT MI?

Havran çalışması kapsamında Kocaseyit kırsal mahallesini de ziyaret eden CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin burada yaptığı açıklamada iktidarın Kocaseyitlilerin yalnızca oyunu aldığını ve hizmet namına en ufak bir katkı sunmadığını ifade ederken, “Kocaseyitliler, üvey evlat muamelesi görmekten bıkmış durumda. Burası, Balıkesir Büyükşehir olduktan sonra mahalle statüsü kazandı. Ancak bizim için köy ruhu ve köy tüzel kişiliği çok daha önemlidir ve bu yüzden biz Kocaseyit’i o eşsiz ruhuyla en değerli köylerimizden birisi olarak görürüz. Ancak üzülerek ifade etmek zorundayız ki Kocaseyitliler kaderine terk edilmiş bir şekilde bekliyor. Köyün içi, yapılamayan yol ve devamlı patlayan borular yüzünden toz toprak içinde. Kocaseyitliler seçim zamanı gelen iktidara yol vermeye hazırlanıyor” sözlerine yer verdi.

Ensar Aytekin sözlerine şöyle devam etti:

“Meclise verilen arada Balıkesir’de saha çalışmalarını sürdürüyoruz. Bugün de Havran’dayız. Havran’a her ziyaretimizde Kocaseyit Mahallemize özellikle gelmeye çalışırız. Çünkü bu köy, tarihi bir değerin köyüdür. Çanakkale’de savaşın seyrini değiştiren Seyit Onbaşı’nın köyüdür. Haliyle üzerine en çok titrememiz gereken köydür. Ve Balıkesir sınırları içerisinde en kalabalık köylerin başındadır. Kocaseyit köyünde bitmek bilmez taş ocağı sorununu geçtiğimiz yıllarda ülke gündemine taşımıştık. Konuyu meclis kürsüsünden de dile getirmiştik.  Konuya ilişkin geçici bir çözüm bulunmuştu. Bugün yine görüyoruz ki köy toz içinde. Köye gelen yol yine erimiş ve bozulmuş. Su kaynakları kirleniyor. Suyun geçtiği borular ardı ardına patlıyor. Yine öğrendik ki yeni bir taşocağı için bu bölgede bir ÇED süreci başlayacak. Artık düşün Kocaseyitlinin yakasından. Bu köyün kaderi bu olmamalı. Yine bir sorun olarak, köydeki sağlık ocağında ebe yetersiz. Haftanın yalnızca bir günü gelen ebe, köylü kadınların ihtiyacını çözmeye yetmiyor.

Özetle, bütün Balıkesir’de gurur kaynağı olarak her yere fotoğrafını astığımız, biblolarını yaptığımız Kocaseyit bu memleket için sırtında 215 kg mermi taşıdı. Ancak Balıkesir’i yönetenler Kocaseyit köyünü taşıyamadı. Köylüye üvey evlat muamelesi yaptı.  Bir an evvel bu sorunların çözülmesi gerekiyor. Ve her zaman olduğu gibi Kocaseyit’in takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete