Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

EN KÖTÜ BESLENME GERGİNLİKTEN BESLENMEDİR!

admin

admin

Son seçim süreci toplumu öylesine gerdi ki nerdeyse  pimi çekilmiş bombayız. Tahammül sıfır, anlayış, empati sıfır.

Gerginlik toplumun her kademesinde…

Bakıyorsun kamu da en üst düzeyde görev yapan biri toplumu ayrıştırcı bir tweet’i rahatça atabiliyor, sonrada tepki alınca siliyor.

Madem haklısın, niye siliyorsun? Haksızsan niye paylaşıyorsun? Sırf ben buradayım, bende varım psikolojisi.

Her gün sokaklarda, kahvelerde, alışveriş yerlerinde karşılaştığımız biri, bir bakıyorsun sosyal medyada adeta aslan kesilmiş.

Değil kardeşim; ne ilk, ne son değil. T.C. Devleti  var olduğu sürece seçimler hep olacaktır. Tamam bu seçimin öncekilere göre çok anlamı var, fakat yine de seçim. Yani en geç bir sonraki dönemde telafisi var. Ama millet olarak birbirimize düşersek bunun telafisi maalesef yok.!

Toplumun bir kesimi özellikle diğer kesimi yok farzediyor yada o kesimi bilinçli şekilde gerginleştirip çatışma sahasına çekmek istiyor.

Tam yerel seçimler bitti artık gerginlikleri,  kin ve nefret söylemleri yerini barış ve kardeşliğe bıraktı derken al sana bir seçim daha. Tamam bu sadece İstanbul seçimi, ancak kazın ayağı öyle değil maalesef. İstanbul demek Küçük Türkiye demek, adeta ülkenin özeti. Ben diyorum ki onca nefret söylemlerine karşılık sakin olan, soğukkanlılığını koruyan kazanır. Toplumu geren, aşağılayan, küçük   gören kaybeder. 

Bu durum da tabi ki birazda şimdiye hep kazanmaya alışmış büyük bir kesim sanırım bu seçimde ciddi şekilde kaybetme korkusu yaşıyor. Ya kaybedersek…!

En büyük şans nedir derseniz İstanbul’da yarışan iki adayın sakinliğidir derim. Sanki sinirleri alınmış, bayramlaşmaya çıkmış bayram çocukları gibiler.

Yapmayın, etmeyin germeyin bu güzel ülkemin insanlarını. Siz bugün varsınız, yarın yoksunuz. Ama bu ülkenin insanları yüzyıllardır yaşadığı, şehit kanıyla sulanmış bu topraklar da yaşamaya devam edeceklerdir.

Toplumun nabzını mı anlamak istiyorsunuz? Sokaklara bakın, insanların yüzüne bakın, kıyıda köşede söylediklerine bakın.

Halk artık gerçekten bıktı. Göz göre söylenen yalanlardan, iftiralardan, sahteliklerden.

Başta parti başkanları olmak üzere, parti temsilcileri son bir aya  giderek artan bir şiddet dili ile giriyorlar, bu durum seçmenleri, özellikle de halkı çok olumsuz etkilemektedir.

Her akşam sözüm ona haber kanalları söz birliği etmişçesine kin ve nefret söylemine tam gaz devam ediyorlar.

Artık maalesef sevgisiz, merhametsiz bir toplum olup çıktık. Acıma duygumuzu yitirdik.

Özellikle psikolojik sorunlu kişiler kontrolden çıkmaz üzere… Bakıyorsun çocuklara, kadınlara, masum hayvanlara acımasızca saldıranların sayısı hızla artıyor… Sokaklar artık eskisi gibi güvenli değil.

Şunu herkes kafasına sokmalı. Bu seçim sadece bir seçimdir ve ülke ayakta kaldığı sürece daha çok seçimler olacaktır.

Herkese tavsiyem sakin olun…

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ