Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Emin efendi, Balıkesir’de ilk cezayı yiyince yayın yoluyla iş insanlarına işte böyle saldırmıştı:

Emin efendi, Balıkesir’de ilk cezayı yiyince yayın yoluyla iş insanlarına işte böyle saldırmıştı:
Reklam

‘SEVİNMEYİN LAN HIRSIZLAR, BU DOSYA DÖNER!’

Evet; döndü Emin.. Dosya 11 yıl 8 ay cezayla döndü. Sen bunu beklemiyordun galiba! Keser döndü, sap döndü, gün oldu hesap şaştı! Ama şaşan senin hesap oldu!..

Tehdit ve şantajdan 11 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan Youtuber Emin Buldan, mahkûm olduğu tehdit ve şantaj davasından Balıkesir’de 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nden yediği hapis cezasını içine sindirememiş olacak ki, kinini yayın yoluyla kusmuştu. Senin cezan kesinleşti. Hakkında artık gerekçeli karar bekleniyor. Ardından tutuklama gelecek.

Balıkesir’de verilen kararların tamamının gerçeklikten yoksun olduğunu iddia emin Youtuber Emin Buldan, 18 Mayıs 2017 tarihinde “Karardaki asıl tutarsızlıkları, gerekçeli karar hukukçularımızın eline ulaştığı zaman tek tek sergileyeceğiz, Hem kamuoyuyla paylaşıp hem de bir üst mahkemeye itirazımızı yapacağız! Bu dosya bozularak dönecek, bundan kuşkumuz yok! Yüksek Mahkemelerde işler Yerel Mahkemelerdeki gibi yürümüyor! Ama bu yerel karar bile; Türkiye‘de yargıya olan %15‘lik güveni %8‘e indirmeye yeter! Bir çift sözümde, Balıkesir‘in rantçılarına, hırsızlarına, ahlaksızlarına var: Sevindirik olmayın; Rantçıları, hırsızları, ahlaksızları yazmaya devam!” demişti.

OLAY NASIL GELİŞMİŞTİ?

BİZİM EMİN’İN HABERİ – 3. Asliye Ceza Mahkemesi‘ndeki meşhur YENİ BALIKESİR GAZETESİ davasının yerel mahkemedeki ayağı tamamlandı.. Soruşturma Savcısı Ali Ceylan‘ın hazırladığı iddianamede isnat ettiği “örgüt” suçunun oluşmadığına karar veren Mahkeme Hakimi Dilek Dik;Emin Buldan, İsmail Koca ve Sedat Buldan‘a tehdit ve şantaj suçundan; Bazı şikayetçiler nedeniyle 10’ar ayla 2 yıl arasında cezalar verdi! Bazı şikayetçilerin tehdit iddialarını ise gerçekleşmediğini belirterek beraat kararı verdi.. Ancak bugünkü duruşmanın ara kararını inceleyen; Balıkesir, İzmir ve İstanbul‘un ünlü hukukçuları, Kararın bir üst mahkemede bozulmasına, dosyanın geri gönderilmesine kesin gözüyle bakıyor.. İlk usülden bozulma nedeni ise çok açık.. Bunun için hukukçu olmaya bile gerek yok! Şöyle ki; Emin Buldan yaklaşık 1 ay önceki duruşmada avukat tutacağını beyan ederek talepte bulunmuştu.. Mahkemenin bu talebi olumlu karşılaması sonucu Buldan, Avukat Melih Dinç‘le anlaştı.. Avukat Dinç hafta başında Emin Buldan‘dan aldığı vekaletnameyi dosyaya koydu ve bugünkü duruşmada esas hakkında savunma hazırlayabilmesi ve dosyayı inceleyebilmesi için mühlet istedi.. Ancak Mahkeme Hakimi Dilek Dik, Daha önceki duruşmalarda savunmanın hazırlanması gerektiğini şifaen söylediğini belirterek, “..Duruşmalar çok yoğun, zamanım yok, yoksa süre vermek isterdim..” diyerek avukatın talebini reddetti!” ..Hukuk fakültesinden yeni mezun olan bir avukat bile ceza davalarında böyle bir şeyin olamayacağını bilir..” diyen ünlü avukatlar, Sadece bu nedenle bile dosyanın üst mahkemeden usülden geri gönderileceğine inandıklarını söylediler.. Kararın ne kadar sağlıklı olmadığına somut bir örnekte; Gazetenin muhabiri İsmail Koca‘nın şikayetçiler Mesut Yavuz ve Serkan Yavuz‘a yönelik tehdit suçundan dolayı aldığı 2 yıl 1 ay hapis cezası! Şimdi sıkı durun! Mesut Yavuz ve Serkan Yavuz‘un haberlerinin çıktığı ve iddia edilen olayın yaşandığı tarihte; İsmail Koca bırakın YENİ BALIKESİR‘de çalışmayı, YENİ BALIKESİR‘in sahipleri olarak bizler, İsmail Koca‘yla o tarihte tanışmamıştık bile!!! İsmail o sıralarda gazetecilik değil, sanayide mermercilik yapıyordu!! Nasıl? Kararın ve cezaların nasıl verildiği ortada değil mi? Öyle kararlar var ki dosyayı inceleseniz şaşarsınız.. Sedat Buldan olayda yok, şikayetçinin şikayetinde de ismi yok, ama ceza veriliyor!

MADDİ GERÇEK SIFIR! Örneğin Faruk Kula Levent Uysal’dan şikayetçi oluyor, Sedat Buldan‘ın ne kendi ne ismi ortada yok, ama Levent Uysal beraat ediyor, Sedat Buldan ise aynı suçtan 10 ay hapis cezası alıyor!

KARARLARIN TAMAMI MADDİ

GERÇEKLİKTEN YOKSUNMUŞ!

Mahkemeler sürerken, üst mahkemece ceza kesinleşmemişken davaları etkileyen tarzda yayınlar yapan Emin buldan, “Karardaki asıl tutarsızlıkları, gerekçeli karar hukukçularımızın eline ulaştığı zaman tek tek sergileyeceğiz, Hem kamuoyuyla paylaşıp hem de bir üst mahkemeye itirazımızı yapacağız! Bu dosya bozularak dönecek, bundan kuşkumuz yok! Yüksek Mahkemelerde işler Yerel Mahkemelerdeki gibi yürümüyor! Ama bu yerel karar bile; Türkiye‘de yargıya olan %15‘lik güveni %8‘e indirmeye yeter! Bir çift sözümde, Balıkesir‘in rantçılarına, hırsızlarına, ahlaksızlarına var: Sevindirik olmayın; Rantçıları, hırsızları, ahlaksızları yazmaya devam!” demişti.

AMA UZUNCA BİR SÜRE KEPSUT CEZAEVİ’NDE İSTİRAHAT EDECEĞE BENZİYOR.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ