Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Emin Buldan’ın cezası onandı…

Emin Buldan’ın cezası onandı…

Yaptığı kanunsuzlukların cezasını çekmek üzere..

HACI EMİN BULDAN KODESE GİRİYOR

İkide bir içeri girip çıkıyordu, ama ceza almıyordu! Ama bu kez tehdit-şantaj-irtikap davasından tam 11 yıl 8 ay hapis cezası yiyerek ilk kez mahkûm olan Emin Buldan hakkında bu akşam yakalama kararı çıkması bekleniyor. Buldan kaçmadığı takdirde yakalanıp cezasını çekmek üzere cezaevine girecek.

Bilindiği üzere yayın yoluyla tehdit ve şantaj, irtikap (ikna yoluyla şantaj) yaparak çıkar sağlamak ve menfaat temin etmekten suçlu bulunan  gazeteci Emin Buldan hakkında yargılandığı davalardan kesin karar verilmiş ve cezası kesilmişti. Başta işadamları Faruk Kula ve Hüseyin Finiş olmak üzere şikayetçilerin anı anına takip ettiği ve duruşma kaçırmadığı mahkemelerdeki duruşmalar tam 7,5 yıl sürmüş, Emin Buldan bilinen ayak oyunlarıyla daha önce olduğu gibi bu davayı da zaman aşımına uğratmak istemişti. Ancak uzun duruşmaların ardından 11 yıl 8 ay hapis ve 70 bin lira da para cezasına hükmedilmişti. Bu nedenle gerekçeli karar bekleniyordu. Gerekçeli karar çıktı, hemen itiraz geldi. İtiraz incelendi, yersiz bulundu ve ceza bugün onandı.

 Şimdi tutuklama kararı çıkacak ve Emin Buldan cezasını çekmek için hapse girecek. Buldan’ın hapis cezasının kesin yatarı 5 yıl 10 ay.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ