Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

EMİN BULDAN’I AÇIK CEZAEVİNE NAKLETTİLER

EMİN BULDAN’I  AÇIK CEZAEVİNE  NAKLETTİLER

25 Şubat Pazartesi günü mahkûm naklinde kanunen verilen 8 saatlik süreyi ailesiyle geçirdi. Facebook’tan paylaşım yapınca herkes “serbest” kaldı sandı!

Tehdit ve şantaj gazeteciliği suçundan 11 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan ve bu cezası kesinleşince KOM ekipleri tarafından bir ihbar üzerine saklandığı yerde ele geçirilen Emin Buldan Kepsut Cezaevi’ne konmuştu.

Emin Buldan bu açılan dava nedeniyle daha önce de gözaltına alınmış ve 14 ay yine Kepsut Cezaevi’nde gözaltında tutulmuş, ardından serbest yargılanmak üzere salıverilip tahliye edilmişti.

İşte içeride yattığı bu süre gözönüne alınarak Buldan’ın Balıkesir Açık Cezaevi İnfaz Kurumu’na geçtiğimiz Pazartesi günü nakli yapıldı. Nakil nedeniyle kanunen verilen 8 saatlik süreyi ailesiyle geçiren Emin Buldan Facebook sayfasından saat 21.00’de ve 23.16’da iki paylaşımda bulununca Balıkesir’deki herkes Emin’in serbest kaldığını sandı.

Ancak kazın ayağı öyle değildi. Geçtiğimiz Pazartesi günü yaşanan ilginç olay nedeniyle Emin Buldan’ın serbest kaldığı söylentisini değerlendiren DEMOKRAT muhabirleri doğru bilgiye ulaştı. Doğrusu Emin Buldan serbest kalmadı, sadece nakil esnasında kanunen verilen 8 saat izni kullandı. Onu da ailesiyle birlikte geçirdi, paylaşımları serbest kaldığı algısını yarattı. Buldan 8 saat sonra cezasını çekmek için kentimizdeki cezaevine kondu.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ