Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

EHLİYET ALACAK ADAYLAR TEHLİKE ALTINDA…

Çetin Bayırlıgil

Çetin Bayırlıgil

Ehliyet almak için kurslara katılan kursiyerler, Paşaalanı mahallesindeki pistte tehlike altında. Albay Tayyar Nuran Oğuz ilköğretim okulunun hemen arkasında bulunan piste, sivil araçların canlarının istediği gibi girmesi büyük tehlike yaratıyor.

Bende A2 ehliyeti alabilmek  için son iki gündür bahse konu kursiyerler arasında yeralıyorum. Dünkü çalışma sırasında motosikletin üzerindeyim, birde baktımki karşıdan 10 BZ 465 plakalı Karesi Belediyesine ait bir araç resmen beni altına alacaktı. Sürücüye ne yapıyorsun dediğimde pişkin pişkin bana yolun ortasında ne arıyorsun demez mi. O anda başımdan resmen kaynar sular döküldü. Arkadaşım dedim hatalı olan sensin görmüyormusun ben bize ayrılan pistte çalışıyorum sen bodoslama bizim piste daldın ve geçmeye kalkışıyorsun birde utanmadan sıkılmadan diyorsun ki yolun ortasında ne işin var.

Değerli Yetkili arkadaşlar en kısa sürede ehliyet alabilmek için çalışılan pistin sivil araç trafiğine kapatılması gerekiyor. Yoksa inanın burada her an cana mal olabilecek trafik kazaları olabilir. Sizden rica ediyorum. Hem de en kısa sürede gerekli önlemler bahse konu olan sokakta alınmalı ve bu  sokak tamamen bu kursiyerlere tahsis edilmelidir.

Bu konudaki şikayetlerini bana ileten sürücü kursları yetkilileri de, yıllardır bu konuda önlem alınması konusunda gerekli tüm yerlere başvurduklarını ancak hiçbir yetkilinin bu sorunun çözüme kavuşması konusunda  kendilerine yardımcı olmadıklarını söylediler.

İnanın böylesine önemli bir konuda ilgililerin soruna duyarsız kalmalarına açıkçası şaşırmış durumdayım.  Yahu neyi bekliyorsunuz. Birkaç kişinin canımı yansın diye bekliyorsunuz. O zaman mı önlem alacaksınız. Şaşırmamak elde değil doğrusu.   Saygılarımla

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ