Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

EDREMİT’TE PERŞEMBE GÜNÜ EDEBİYAT RÜZGÂRLARI ESECEK

EDREMİT’TE PERŞEMBE GÜNÜ EDEBİYAT RÜZGÂRLARI ESECEK

Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan BENGİ-Edebiyat Rüzgârları Projesi, Edremit genelindeki lise öğrencileri arasında düzenlenen şiir okuma yarışmasıyla 10 Ocak’ta başlıyor. Okullarda düzenlenen ve jüri tarafından yapılan ön elemede birinci olan öğrenciler ilçe genelindeki yarışmaya katılmaya hak kazanacak.

 

Edebiyat Rüzgârları Projesi yarışmalarının ilki, Edremit Körfez Anadolu Lisesi tarafından organize ediliyor. Perşembe günü saat 10.00’da okulun konferans salonunda düzenlenecek bu ilk yarışmada, öğrenciler edebiyatımızın değerli şahsiyetlerinden Erdem Bayazıt’ın “Sana, Bana Vatanıma, Ülkemin İnsanlarına Dair’’ isimli eserini en iyi şekilde okumak için yarışacaklar. Birincilik ödülü 500 ₺, ikincilik ödülü 300 ₺, üçüncülük ödülü 200 ₺ olan yarışmada dereceye giren öğrencilere ayrıca plaket verilecek.

 

Geçtiğimiz hafta BENGİ Edebiyat Rüzgârları Projesinin hazırlık çalışmalarını değerlendirmek üzere okul müdürleriyle toplantı yapan Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç: “Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın himayelerinde gerçekleştirilen, İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız koordinesinde yürütülen BENGİ Projesi kapsamında, müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ve ilçemizde 3 yıldır başarıyla yürütülen Edebiyat Rüzgârları Projesi’nin yarışma hazırlıkları tamamlandı. 2. dönem boyunca sürecek olan proje yarışmaları 7 farklı okulumuzun koordinesinde şiir okuma, eser okuma, anlama ve değerlendirme şeklinde gerçekleşecek. 10 Ocak Perşembe günü Edremit Körfez Anadolu Lisesinde yarışmaların ilkini düzenliyoruz. Projemizin bu ilk yarışması ile ortaöğretim okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimize, toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisi ve özgüven kazandırmayı, Erdem Bayazıt’ı tanıtmayı ve şiir sanatı sevdirmeyi; öğrencilerimizi Türk dilini doğru, etkili, güzel ve kurallarına uygun şekilde konuşmaya özendirmeyi; öğrencilerimizin ifade yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Yarışmaya katılacak olan tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete