Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

EDREMİT’TE ARSLAN DÖNEMİ

EDREMİT’TE  ARSLAN DÖNEMİ

Balıkesir’de yerel seçimlerde ilgi odağı olan Edremit’te zafer Millet İttifakı’nın adayı CHP’li Selman Hasan Arslan’ın zaferiyle sonuçlandı.

 

Seçim döneminde bir çok suçlama ile karşı karşıya kalan CHP’li Arslan, oyların yüzde 45’ini alarak  daha önce Edremit’te belediye başkanlığı yapan Cumhur İttifakı’nın MHP’li adayı Tuncay Kılıç’la  CHP’den istifa edip Vatan Partisi desteğiyle bağımsız aday olan Kamil Saka’yı geride bırakmayı başardı.

MHP’li Kılıç, AK Parti’nin de desteğine rağmen oyların ancak yüzde 30’unu aldı. Daha önce girdiği 7 seçimi de kazanan  ve “Girdiğim hiç bir seçimi kaybetmedim. Yine büyük bir zafer kazanacağız” diyen Saka yüzde 12 oy alabildi ve ilk kez bir seçim kaybetti.

ARSLAN’DAN İLK MESAJ

Edremit’in yeni Belediye Başkanı Hasan Arslan, “Bugün hayatımın en özel, en anlamlı gününü yaşıyorum. “Bir Hayalim Var” diyerek çıktığımız bu onurlu yolda, Edremitli vatandaşlarımızla gönül gönüle vererek bir büyük başarı hikayesi yaşadık. Oy veren, vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun. Bu seçimin kaybedeni yok, kazanan ise Edremit oldu.”

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ