Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

EDREMİT’İN MİNİKLERİ OYUNLA ÖĞRENECEK

EDREMİT’İN MİNİKLERİ OYUNLA ÖĞRENECEK
Reklam

Geçtiğimiz hafta Sarıkız Anaokulunda başlayan ve okul öncesi eğitim yöneticileri ile öğretmenlerinin katıldığı GMKA Teknik Destek Projesi “Oyun Tabanlı Öğrenme Uygulayıcı Eğitimi”nin 28 kişilik ilk grubu eğitim seminerini tamamladı.

Anaokullarında verilen okul öncesi eğitiminin nitelikli olması ve uygulanan eğitim içeriğinin oyunla ilişkilendirilmesi, okul öncesi öğretmenlerinin mesleki açıdan daha donanımlı ve yetkin olması amacıyla Edremit ilçesinde düzenlenen uygulayıcı eğitim, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Arzu Bayındır tarafından verildi. Eğitim programında; okul öncesi eğitim yöneticisi ve öğretmenlerinin, oyun tabanlı öğrenme ilkeleri, öğrenme eyleminin gerçekleşme süreci, öğrenme ile oyun arasındaki bağ, oyunun öğrenmenin kalıcılığındaki rolü, psikomotor becerilerin gelişimi, dikkat, algı, konsantrasyon becerilerinin öğrenme süreciyle ilişkileri yer alıyor. 3 gün sürecek olan 28 kişilik ikinci grubun uygulama eğitimi 28, 29, 30 Aralık günlerinde devam edecek.

Düzenlenen eğitime ilk grupta katılan Nilüfer Hatun Anaokulu Müdürü Nurhayat Şahin: “Oyun Tabanlı Öğrenme Uygulayıcı Eğitimi semineri bizlere yeni öğretim yöntemlerini keşfetme ve bu yöntemleri uygulama olanağı sundu.  Gelişen teknolojiye ayak uydurma yolunda etkili bir adım atmış olduk. Aldığımız eğitimin kattığı tecrübelerle öğrencilerimizi eğitecek olmamız bizleri heyecanlandırdı. Aldığımız eğitim çok verimli oldu ve ayrıca uygulamalı olması eğlenceli vakit geçirmemizi sağladı. Ayrıca Eğitimci Arzu BAYINDIR’ın sorduğumuz her soruya tatmin edici cevaplar vermesi ve motive edici davranışları bizleri çok mutlu etti.” dedi.

Edremit Merkez Anaokulu Müdürü Funda Ergen: “GMKA 4. Dönem Teknik Projesi kapsamında desteklenmeye hak kazanan okul öncesi öğretmenleri için oyun tabanlı öğrenme uygulayıcı eğitimine katılmak şahsım ve öğretmen arkadaşlarım adına eğitici ve keyifli bir süreçti. Uygulama sürecinde sıklıkla kullandığımız öğrenme metotlarından drama, rol alma, pandomim, problem çözme, strateji geliştirme ve kodlama örneklerini yaparak yaşayarak uyguladık. Öğretim Görevlisi Arzu Bayındır hocamız ve meslektaşlarımdan samimi bir ortamda farklı bakış açıları edinmek çok memnuniyet vericiydi. Eğitimin hazırlanmasında ve desteklenmesinde Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Koç’a, projeyi hazırlayan Yıldız Koçyılmaz Artan’a ve diğer emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Fatma-Sevim Kıyakoğlu Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni H. Güliz Kaya: “Sınıf içi uygulamalarımda orff, drama ve oyunla öğretime sıkça yer veriyorum. Bu tür etkinlikler öğrencilerimin etkinliklere severek ve isteyerek katılmasını sağlıyor. Oyun tabanlı öğrenme yaklaşımının eğitimini almak, sınıfta uygulayabileceğim birçok ders planına sahip olmak mesleki gelişimim açısından önemliydi. Bu eğitimi aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Projeyi hazırlayan ve eğitimi almamızı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ