Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Edremit’imiz nüfus artışında yine önde

Edremit’imiz nüfus  artışında yine önde

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2018 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Sonuçlarına göre Edremit’in toplam nüfusu bir önceki yıla göre 6.146 kişi artarak 148.341’den 154 bin 487’e yükseldi.
TUİK 2018 verilerine göre Balıkesir’in en fazla nüfus artışı yaşanan ilçelerinden biri “Edremit” oldu. 2018 yılında nüfusu 6.146 kişi artan Edremit’te nüfusun cinsiyete göre dağılımı ise; 76.398 erkek, 78.089 kadın nüfusu şeklinde gerçekleşti.
Edremit’in son yıllarda önemli bir cazibe merkezi haline geldiğini belirten Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı; “Edremit ilçemiz; denizi, Kazdağları, doğası, termali, tarihi ve kültürel değerleri, zeytini ve zeytinyağıyla önemli bir turizm merkezidir. İlçemizin sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel potansiyellerle doğru orantılı olarak ilçemizin nüfusu da gün geçtikçe artmaktadır.
Edremit ilçemiz son yıllarda Türkiye’nin dört bir yanından göç alan bir ilçe konumuna gelmiştir. 2018 yılı ADNKS sonuçlarına göre Edremit, binde 40,60 nüfus artış hızıyla Balıkesir ilçeleri arasında en çok nüfusu artan ilçelerinden biridir. Aynı zamanda Edremit İlçesi binde 40,60 nüfus artış hızıyla, Türkiye nüfus artış hızının (binde 14,7) üzerinde olduğu görülmektedir.
Bugün Edremit ilçemiz, Balıkesir’in merkezi dışında ilçeleri arasında 154.487 nüfusu ile; nüfusu en fazla olan ilçesidir. Bizler ilçemizin artan nüfusuyla birlikte, büyümesi ve gelişmesi adına çalışmalar yürüterek özellikle istihdama yönelik projeler üretmeye önem gösteriyoruz. Bundan sonra da çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Ayrıca ilerleyen dönemlerde İlçemiz planlanan devlet yatırımlarının ve özel sektör yatırımlarının kısa sürede tamamlanmasıyla birlikte Edremit, ülkemizin önde gelen yerleşim merkezlerinden biri haline gelecek olup; Marka Şehir Edremit olarak yoluna devam edecektir” dedi.
Haber Merkezi

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ