Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

EDREMİT, 2019-2020 EĞİTİM YILI 2. DÖNEMİNDE DE “BENGİ” İLE YOLUNA DEVAM EDİYOR

EDREMİT, 2019-2020 EĞİTİM YILI 2. DÖNEMİNDE DE “BENGİ” İLE YOLUNA DEVAM EDİYOR

Edremit ilçemizde başarıyla yürütülen Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) projesi, 2019-2020 eğitim yılı 2. döneminde de tüm hızıyla devam ediyor.

Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın öncülüğünde yürütülen BENGİ projesini sahiplenen ve proje kapsamında birçok etkinlik ve faaliyet gerçekleştiren okullarımız 2. dönemde de BENGİ Projesi kapsamında etkinlik ve faaliyetlerini uygulamaya başladı. Bu kapsamda Kadıköy Mehmet Refii Terzioğlu İlkokulu’nu ziyaret eden İlçe Kaymakamımız Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdür V. Fehim Altun, kitap okuma saatinde okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldi.

Okuma etkinliğinin akabinde öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Sırmalı, öğrencilere kitabın hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğunu söyleyerek, hayatı anlamaları ve başarılı olabilmeleri için çok kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Öğrencilere, çalışmanın ve başarılı olmanın öneminden bahseden Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı: “Sevgili öğrenciler, günümüzde yaşanan hızlı teknolojik gelişmeler tüm alanlarda değişimi ve yenilenmeyi zorunlu kılmaktadır. Bizlerde bu hızlı değişimi yakalayabilmek ve çağa ayak uydurabilmek için kendimizi daha çok okuyarak ve araştırarak geliştirmek ve yenilemek zorundayız. Bu nedenle daha çok araştırın, daha çok okuyun ve daha çok bilgi sahibi olun” dedi.

Öğretmenler odasında öğretmenler ile bir araya gelen Kaymakam Sırmalı, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın öncülüğünde yürütülen BENGİ projesi ile ilgili bilgiler vererek; “Bu kapsamda ilçemizde BENGİ projesini sahiplenen idarecilerimize, öğretmen ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ