Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

EDİP UĞUR DA DEVA PARTİSİ LİSTESİNDE

EDİP UĞUR DA  DEVA PARTİSİ  LİSTESİNDE
Reklam

Ali Babacan’ın kuracağı partinin kurucular kurulu belli oldu. Partinin ismi DEVA olarak açıklandı. İsmi aynı mı kalacak, yarın kesinleşecek. AKP’den istifa eden Mustafa Yeneroğlu ve Sadullah Ergin de kurucular kurulunda yer aldı.

Ali Babacan’ın kuracağı partinin kurucular kurulu belli oldu. Partinin ismi henüz açıklanmazken AKP’den istifa eden Mustafa Yeneroğlu ve Sadullah Ergin de kurucular kurulunda yer aldı. AKP’den istifa eden eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, partisinin kuruluş dilekçesini dün İçişleri Bakanlığı’na vereceklerini açıklamıştı. Partinin ismi henüz açıklanmazken partinin kurucular listesi belli oldu. 90 kişiden oluşan kurucular listesinin 27’si kadınlardan, 16’sı ise genç isimlerden oluşuyor.

MECLİS’TE 11. PARTİ OLACAK

Mustafa Yeneroğlu’nun AKP’den istifa ederek bağımsız milletvekili olması nedeniyle Babacan’ın partisi, Meclis’te temsilen edilen 11. parti olacak. AKP’nin görevden aldığı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da listede bulunuyor.

ESKİ BAKANLAR LİSTEDE

Eski bakanlar Nihat Ergün ve Selma Aliye Kavaf da listede yer alıyor. Ali Babacan’ın kurucular kurulunda yer alan bir diğer isim ise Ülkü Ocakları Kurucu Genel Başkanı Ramiz Ongun oldu.

Emekli yüzbaşı ve güvenlik uzmanı Metin Gürcan da listede yer alanlar arasında.

PARTİNİN İSMİ DEVA

Fox TV’de yayımlanan İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına katılan Ali Babacan, “90 kurucu üyemiz hafta sonu bir kampa girdi ve tüzüğün son hali ortaya çıktı” demişti. Partinin ismi deva olarak açıklandı,  AKP’den istifa eden Mustafa Yeneroğlu ve Sadullah Ergin de kurucular kurulunda yer aldı. Babacan “Partizin adı adı Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) mi olacak?” şeklindeki soruya, “Partinin ismini Çarşamba günkü lansman programında teyit edeceğiz. Bu çıkan isim olabilir de, başka bir isim de olabilir” yanıtını vermişti.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ