Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Dünyadan Cahillere-Sesim Geliyor mu?

Selma Hayal

Selma Hayal

Söylemek istediğim o kadar çok şey var ki… Susuyorum, sakinleşmeye çalışıyorum, anlamaya çalışıyorum. Ölmek mi istiyorsunuz? Hayattan bir beklentiniz mi kalmadı? Acı patlıcanın kırağı çalmaz mı? Kader mi, ne yazıldıysa o mu? Ne olacaksa olsun mu? Hasta olmaktan ya da ölmekten korkmuyor musunuz? Kaybedecek bir şeyiniz yok mu?

Bunlardan birine evet cevabı veriyorsanız sokağa çıkıp  -kendi akılsız aklınızla- koronaya kafa tutmaktansa lütfen hemen şu an evdeki imkanlarınızla intihar eder misiniz? Lütfen geberip gider misiniz, dünyayı cahillerden temizler misiniz? Lütfen, rica ediyorum. Orda burda, onunla bununla gezme sebebiniz bunlardan biriyse, temel ihtiyaçlarınız için değilde keyfi olarak sokaklardaysanız, alışverişlerini haftalık değil günlük yapıyorsanız, sigaralarınızı (zıkkım için) koliyle değil her gün sokağa çıkıp birer paket alıyorsanız, izin alamadığınızda çalışmak için mecburen çıkmak haricinde kıçınızın üstünde oturmuyorsanız, maske kullanmıyor, eldiven takmıyor, temizliğe dikkat etmiyorsanız geberin, bizim için problem yok ama lütfen evdeki imkanlarla geberin, korona olmadan geberin, yaymadan geberin.

Biz hasta olmak istemiyoruz, biz ölmek istemiyoruz, biz taşıyıcı olarak ölüme sebep olmak istemiyoruz. Bizim kaybedeceğimiz çok şey var. Başımızda büyüklerimiz var, evde risk grubunda olan sevdiklerimiz var, her şeyim dediğimiz insanlarımız var. Onları kabir azabı gibi bir hastalık sürecine sürüklemek istemiyoruz, son bir kez dahi görmeden ölüme göndermek istemiyoruz, en gencinin, sağlıklısının bile bulaşınca öksürmekten konuşamadığı, nefes alınca ciğerlerime cam batıyor gibi dediği, büyük ızdırap çektiği bir hastalığa teslim etmek ve teslim olmak istemiyoruz.

Şimdi otur evinde, katilimiz olma, hayatımızı elimizden alma! Dışarı çıkma!

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Farkında mısınız - 28 Aralık 2020
Eğitimsiz Öğretim - 13 Ağustos 2020
İnanmak Zorundasın - 3 Mart 2020
Libya-Dogu Akdeniz-Girit - 5 Şubat 2020
Neydi 10 Kasım?.. - 11 Kasım 2019
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete