Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

‘DÜNYA LİDERİ KAHRAMANIMIZ ATATÜRK’Ü ÖRNEK ALMALIYIZ’

‘DÜNYA LİDERİ KAHRAMANIMIZ  ATATÜRK’Ü ÖRNEK ALMALIYIZ’

AKIN ÖĞRENCİLERE “YARINLAR DA GELECEK DE SİZİNDİR, BOL BOL KİTAP OKUYUN” DEDİ

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, karne heyecanı yaşayan öğrencilere yarı yıl tatilinde bol bol kitap okumalarını tavsiye etti. Akın, Mustafa Kemal Atatürk’ü örnek göstererek, “Kurtarıcımız Atatürk’ü örnek almalıyız. O’nun gibi her alanda ülkemizin bir kahramanı olmak bizi yaşamımız boyunca gururlandıracaktır ” dedi.

2018-19 eğitim öğretim yılının ilk yarısı sona erdi. Balıkesir’de bin 108 okulda 187 bini aşkın öğrenci karne heyecanı yaşıyor.

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, eğitim öğretim yılının ilk yarısını değerlendirerek, eğitimin kamusal niteliğinin artırılması, laik ve bilimsel, ulusal bir eğitim sisteminden hiçbir taviz verilmemesi gerektiğini söyledi.

“Evlatlarımız geleceğimizdir” diyen Akın, öğrencilerin Atatürk gibi kitap okumalarını tavsiye etti. Karne notlarının hayat için bir başarı göstergesi olmadığını sadece bir araç olduğunu belirten Ahmet Akın, yarı yıl tatiline giren öğrencilere şöyle seslendi:

“Sevgili öğrencilerimiz; karne notlarınız, geleceğinize yön verecek tercihlerinizde sadece bir araçtır. Bol bol kitap okuyarak edineceğiniz tecrübelerle tercihleriniz şekillenecektir. Sizler bizim yarınlarımızsınız, geleceğimizsiniz. Yarınlar da, gelecek de sizindir.

Ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ‘Ben çocukken fakirdim. Eğer çocukluğumda elime geçen iki kuruştan birini kitaplara vermeseydim; bugün yaptıklarımın hiçbirini yapamazdım’ diyen bir Dünya Lideridir. Atatürk’ü örnek almalıyız. O zaman her biriniz bu ülkenin kahraman bir kurtarıcısı olursunuz. O’nun gibi her alanda ülkemizin bir kahramanı olmak bizi yaşamımız boyunca gururlandıracaktır. Çünkü Atatürk’ün dediği gibi; ‘okumak, bağımsızlık tehlikeye düştüğü zaman onu kurtarmak için izlenmesi uygun olan en doğru yolu belletir.’

Değerli öğrencilerimiz, başarılı bir eğitim öğretim yaşamı geçirmenizi ve hayata istediğiniz tercihleriniz yönünde atılmanızı diliyorum. Çocuklarımıza eğitim ve öğretim hayatında en büyük katkısı olan öğretmenlerimize; evlatlarını vatan ve millet sevdası ile yetiştirmek için fedakarlıktan kaçınmayan değerli velilerimize teşekkür ediyorum.  ”

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete