Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

DÜNYA ERKEKLER GÜNÜ

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

Henüz duymadıysanız “Dünya Erkekler Günü” diye bir şey var ve  o gün (19 Kasım) . Evet, hiç duymadığımız bir gün bu. Erkekler GünüDünya Erkekler Günü (International Men’s Day – IMD) her yıl 19 Kasım’da kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından da desteklenen uluslararası bir gün.

İlk olarak Prof. Dr. Thomas Oaster tarafından 7 Şubat 1992 tarihinde dile getirilmiştir bir proje ve resmi olarak ise kabul edilmesi, kutlanması ise 1999 yılında Trinidad-Tobago‘da gerçekleşmiş.

Uluslararası Erkekler Günü, günümüzde yetmişin üzerinde ülke tarafından desteklenmekte ve kutlanmaktadır.

2016 yılı itibarıyla aşağıdaki ülkeler Dünya Erkekler Günü’nü resmi olarak kabul etmiş ve kutlamaktadır:

Amerika Birleşik Devletleri, Antigua ve Barbuda, Avustralya, Avusturya, Bosna Hersek, Botsvana, Burundi, Çin, Danimarka, Fransa, Gana, Güney Afrika, Grenada, Hırvatistan, Hindistan, İrlanda, İtalya, Jamaika, Kanada, Cayman Adaları, Küba, Man Adası, Macaristan, Malta, Nijerya, Norveç, Pakistan, Romanya, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia, Singapur, Şeyseller, Tanzanya, Trinidad-Tobago, Ukrayna, İngiltere, Zimbabve.

Henüz çevrenizdeki erkeklerin gününü kutlamadıysa nız bu yazıyı okuduktan sonra da kutlayabilirsiniz.

//////

GEL 3600 GEL

Bir türlü gelmedin. Gözümüz yolda  kaldı. Hep söz verdin geliyorum diye bir türlü gelmedin. Zaten şu ekonomik durumda senin adını ağzımıza almamız yanlış ta, insan istiyor işte.

Biraz iyi yaşayabilmek için her kesime verilen 3600 ek göstergeyi imam, öğretmen, polis, hemşire gibi kamu çalışanları bekleyip duruyor.

Üzülerek söylüyorum ki, 3600 ufukta bile gözükmüyor. Tansu hanımın iki anahtarına benzedi. Tünelin ucunda ışık gözüktü dendi, bir türlü görmemiştik zamanında…

Son olarak, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ek gösterge ile ilgili olarak, “Bakanlıktaki arkadaşlarımız ile Çalışma Bakanlığı’nın 3600 ek gösterge konusundaki çalışmaları devam ediyor. Bunun belirli bir yükü söz konusu” dedi. Böyle deyince de iş ortaya çıktı. Sayın Bakanın dediği gibi bunun belirli bir yükü söz konusu ve hükümet şu anda böyle bir yükü kaldırmayı düşünmüyor. Belki 2023 seçimlerinde de yine söz verilir ve 2027-2031 seçimlerine ertelenir. Sonra yine söz verilir. Bekler dururuz. Yapacak bir şey yok. En azından şu anda halimize şükredelim.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
KONUŞMAYI SEVİYORUZ - 2 Aralık 2020
MİSİ KÖYÜ “Bursa” - 1 Aralık 2020
SAĞLIK ÇALIŞANLARI - 24 Kasım 2020
DURSUN AGAR VEFAT ETTİ - 23 Kasım 2020
DÜNYA ERKEKLER GÜNÜ - 21 Kasım 2020
AİLE SAADETİ - 20 Kasım 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ