Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Dünya 3.sü’nden Borsaya Ziyaret

Dünya 3.sü’nden Borsaya Ziyaret

Çin’de düzenlenen “World Adolescent Robot Contest 2019 Challenge” Dünya Robot Olimpiyatlarında dünya 3.sü olarak büyük başarı elde eden Balıkesir Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Turgut Kıvanç, takım danışmanı Harun İKİZ ve öğrencileri Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kuruluna ziyaret gerçekleştirerek plaket takdim ettiler. Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ersin Erdoğmuş, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Çatal ve Nuri Murat Ocak ziyarette hazır bulundular.

Danışman Öğretmen Harun İkiz “Finansal yönden Balıkesir Ticaret Borsası olarak büyük maddi destek verdiniz. Geleceğe ve bilime yön verecek olan gençlerimize bu imkanları sağladığınız için Ticaret Borsası Yönetim Kurulu nezdinde tüm Balıkesir Ticaret Borsası camiasına teşekkür etmek istiyoruz. Robot yarışmasında her yıl bir tema belirleniyor. Bu yılın teması smart cities akıllı şehirlerdi. Bu temada robot masadaki görevleri yaparak puan kazanıyor. Bizim robotumuz 4 tane ampulü aynı anda taşıyabiliyor ve yerlerine yerleştiriyor. Evlerdeki patlak ampulleri belirleyip çöp alanına bırakıp yuvasına gidiyor. Robotumuz 220 üzerinden 170 puan yapabiliyor. Turnuvaya 18 ülke 57 takım katıldı. Yine bu süreçte maddi manevi desteklerini esirgemeyen Kemal başaran AŞ’ye Asgün Petrol ve Komando Av’a da desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Erdoğmuş “Dünya çapında yapılan bu yarışmada Balıkesir’i ön plana çıkaran siz ve ekibinizde yer alan öğrenci kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Balıkesir Ticaret Borsası adına almaktan gurur duyuyorum” dedi.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ