Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

DOSTLUK “Özcan, Korhan ve Ben”

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

Hepimizin birçok arkadaşı vardır. Ancak çoğumuzun dost sayabildiği kişiler bir elin parmaklarını bile geçmez. Tabii birine gerçekten dost diyebilmek için birçok kriterin sağlanması gerekir.Dostlarınızla yıllar boyunca görüşmeseniz bile, aranızdaki dostluk gerçekse geçen yılların hiçbir anlamı olmaz.
Hayatımızın hangi döneminde olursa olsun, er ya da geç hepimiz gerçek bir dosta sahip oluruz. Zor buluruz ancak, hepimiz için ömürlük olur.
Özcan Özakbaş ve Korhan Yakut ile yılların dostluğu var. Geçtiğimiz günlerde eski dostlar bir arada idik. Her zaman olduğu eski günleri konuştuk. Yıllar geçip gidiyor dostluklar baki kalıyor.

/////

TARİHİ ESER
SATMAK SUÇ MU?

Evet, tarihi eser satmak suç. Bildirimi yapılmamış olan kültür ve tabiat varlığını satışa sunmak, satmak, vermek, satın almak, kabul etmek tarihi eser kaçakçılığı suçu teşkil etmekte olup bu suçun cezası 2 yıldan 5 yıla kadar hapis ve 5.000 güne kadar adli para cezası olarak öngörülmüştür.
Buradan anlaşılacağı gibi tarihi eserin bildirimi yapılmışsa sorun yok. Ben ise, tarihi eser satış sitelerinde yer alan, satışa sunulan bir çok tarihi eserin kayıt altına alındığını ve bildirildiğini sanmıyorum.
Tarihi eserler ilgili kanun düzenlemesinde ağır hapis cezaları var. Alt sınırı 2 yıldan başlayan bu cezalar 12 yıla kadar çıkabiliyor.
Örneğin; bu “Antika Osmanlı Bakır Sini Tepsi”nin satış fiyatı bir antika sitesin de 1.800 TL.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ