Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

DOĞAYI KORURKEN ÇOK PİL TOPLA ÇOK KAZAN

DOĞAYI KORURKEN ÇOK  PİL TOPLA ÇOK KAZAN
Reklam

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nca “Çevre Dostu Balkart” projesi hayata geçirildi.

 

Çevre kirliliğinin önlenerek çevresel risklerin azaltılması, ekonomiye katkı sağlanması ve duyarlı tüketici duygusuna sahip olunması amaçlarını hedefleyen sıfır atık uygulamaları kapsamında gerçekleşecek olan süreçte atık pillerin çevre ve insan sağlığına olan zararlarının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Atık piller içerisindeki civa, kadmiyum, kurşun, çinko, mangan, lityum, demir, nikel, kobalt gibi insan vücuduna toksik etkileri bulunan metaller, pillerin çevreye bilinçsizce atılması durumunda insan ve doğaya zarar verdiği göz önünde bulundurularak hayata geçirilen proje en çok çocukları mutlu edecek.

 

50 BİN PUAN TOPLAYANA BİLGİSAYAR

 Çevre Dostu Balkart projesi ile beraber atık pil toplayan vatandaşlar toplu taşıma hizmetlerinden yararlanabileceği projede Büyükşehir Belediyesi’nce işletilen Çocuk Köyü’ne giriş ödülü kazanılabilecek ve 10 kişi ise bilgisayarla ödüllendirilecek.

İlimizin çeşitli noktalarına konumlandırılan atık pil toplama makinalarına 1 adet pil atıldığında 10 puan kazanılırken; 150 puan toplayanlar toplu taşımadan faydalanabilecekler. 750 puan toplayan çocuklar ve vatandaşlar çocuk köyüne giriş hakkı kazanabilecekler.

Proje kapsamında 50.000’in üzerinde en fazla puan toplayan 10 kişi ise bilgisayarla ödüllendirilecek.

 

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ