Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

DOĞA İŞERİ

Tuncer Kurtgün

Tuncer Kurtgün

Aralık ayı Balkes için her bakımdan hareketli geçti. Önce Ali Tandoğan’ın şok istifası , ardından yeni gelen Ramazan Kurşunlu hoca için tepkiler ve ona bağlı Roberto Carlos lakâblı Doğa İşeri’nin ilk onbirde yer bulamaması.
Öncelikle Ali hocasızda bu takımın yoluna devam edeceği kesin. hatta sezon başı geldiğinde genç oyuncular için nerede duracaklarını topa vurmasını bilmiyorlar gibi demeçleri vardı.
Hocam bu genç oyuncular senden öncede vardı senden sonra da olacaktır. Rahmi Anıl 4 sezon evvelde görev verildiğinde zaten gol atıyordu. Dünde boş geçmedi.
Transfer yasağı geldiğinde bu çocuklar profesyonel oldular. Hepsi birbirinden yetenekli, bu çocuklara şans verilirse dışardan transfere de gerek kalmaz kulüplerde borç batağına girmezler ve çeşitli yaptırımlarla karşılaşmayıp Türk futbolu böylece kalkınmış olur. Alt yapıdan Oğuzhan Çapar , Furkan Çil, Serdar Güncü , Rahmi Anıl kadroda kendilerine yer buluyor ve çokda başarılılar. Ramazan hocam ; Kağan Kayalı ve Emir Dedeye de şans verirsen , son dakikalarda oyuna aldığın oyunculardan daha çok başarılı olacaklardır.
Ramazan hocaya gelince ; iki haftadır oynattığı defansif futbolu bırakıp ofansif futbola dönmesi , Doğa İşeri’yi de yanında oturtup tepkilerden sonra ilk onbirde yer vermesi artıları oldu.
( Bir önceki yazımda, bende bu iki konuda hatalı olduğunu ve bir an önce doğruları bulması gerektiğine değinmiştim) Hocam idael kadro Eskişehir maçındaki kadrodur
(Glumac hariç-cezalıydı) Bu kadronun üstünde ısrar edip , oyuncu değişikliklerinide biraz daha erken ve doğru yerinde gerçekleştirirsen bu takım en kötü play-off oynar. Doğa İşeri’yede ayrı bir paragraf açmak istiyorum ;
Doğa kardeşim bu ligin mevkisinin en iyisi ve en karekterlisi. Cezalı , sakat ve formsuz olmadığı sürece bu oyuncuyu , futbol tabiriyle hiç kimse kesemez.
Şans verilmediği iki haftadan beraberlik çıktı. Eğer oynasaydı, geçen haftaki Akhisar maçından galibiyetle ayrılınması içten bile değildi. Dünkü es-es galibiyetinde ilk golün asisti , ikinci golün de başlangıcı DOĞA İŞERİ’dir. Başbakan lakâblı Vukovici’de ayrıca kutluyoruz. Her hafta olduğu gibi , yine maçın adamıydı.
Önümüzdeki cumartesi son müsabakalar ile ara tatile girecek takımlar.
Osmanlı karşılamasından alınacak bir galibiyet , play-off potasından kopmamak anlamına gelir. Eğer takımdan da ayrılan oyuncular olmazsa ikinci yarının en iddialı takımı Balıkesir Spor olur…

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
KÂBULLENEMEZ FUTBOL - 9 Mart 2020
BALKES FIRSAT TEPTİ - 4 Mart 2020
ŞİMŞEK ÇAKAMADI - 18 Şubat 2020
NE VARSA HIRVATLARDA VAR - 31 Aralık 2019
DOĞA İŞERİ - 24 Aralık 2019
EGE DERBİSİNDE GOL YOK - 17 Aralık 2019
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ