Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

DEVA, FARKINI ORTAYA KOYUYOR

DEVA, FARKINI ORTAYA KOYUYOR

’Bütün amacımız Balıkesir’imizi hep birlikte çalışarak ayrıcalıklı bir kent haline getirmektir’’ cümlesiyle düşüncesini dile getiren Deva Partisi Balıkesir İl Başkanı Av. Kemal Aydemir’in önderliğinde oluşturulan Deva Partisi Heyeti, ziyaretlerine dün de devam etti.
Başkan Aydemir, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve Altıeylül İlçe Başkanı Can Çağrı Yeşilsu, DEVA Partisi Altıeylül Belediye Meclis Üyemiz Murat Adısanoğlu’nun da hazır bulunduğu heyet ilk olarak 1. Gündoğan Mahallesine bir ziyarette bulundu. Burada mahalle muhtarı Kadir Yeşil ile bir araya gelen ekip; daha sonra sırasıyla 2. Gündoğan Mahallesi Muhtarı Nihat Emer, Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Hidayet Ersözgil ve Plevne Mahallesi Muhtarı Neslihan Atlı’ya da bir ziyaret gerçekleştirerek sorunları ilk ağızdan dinleme fırsatını elde ettiler.
Yapılan sohbet esnasında, DEVA Partisi’ni ve çözüm politikalarını da paylaşan heyet, mahalle muhtarlarına mahallelerinde yaşadıkları sıkıntıların çözüme kavuşması için destek sözü verdi.
Ziyaretlerin sonrasında kendisiyle konuşma fırsatı bulduğumuz İl Başkanı Aydemir; ‘’Mahallelerin sıkıntılarını çözmenin en önemli adresi olan Muhtarlara yeterli önemin ve desteğin verilmediğinin altını çizmemiz gerekiyor. Bugün kentimiz toprağı üzerindeki doymak bilmeyen rant hırsının dahi Balıkesir’imizin sahip olduğu sihirli çekiciliği yok edemiyor. Kentimiz direniyor. Kentin sakinleri olarak beklediğimiz; tarihte çok önemli bir yere sahip olan şehrimizi korumayı sağlayacak bilginin öğretilmesi ve hayata geçirilmesidir. Koca koca inşaatların gölgesinde kalan tarihi yapılarımıza sahip çıkılması gerekiyor. Anıtların ve çevrelerinin yaşatılarak ya da tarihimize saygılı olarak planlanması, bu mirasları geleceğe kazandıracak olanakların yaratılması gerekiyor. Bunların yapılmasında başvuru adresi anıtların ve tarihi binalarımız sınırları içerisinde bulunduğu mahallerin Muhtarlarıdır. Bir araya gelinerek hareket planı oluşturulmalıdır. Böyle davranılması Balıkesir’imizi evrensel bir statüye kavuşturacak yegane hamledir.
DEVA Partisi dile getirdiklerini hayata geçirecek kadronun olduğu tek adrestir. Bütün vatandaşlarımızı DEVA çatısı altında şehrimize sahip çıkmaya davet ediyorum.’’ açıklamasını yaparak sözlerini tamamladı.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete