Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

DEPLASMAN FOBİSİ

Tuncer Kurtgün

Tuncer Kurtgün

Balkes’te düşüş sürüyor. Devam edecek gibi de duruyor. Maddi konular mı veya bizim bilmediğimiz başka sebeplerden mi ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Pazar günkü karşılamada akıllarda kalan pek bir şey yok. Maçın özeti; İbrahim Halil’in Balkes adına kaçırdığı yüzde yüz gol ve Menemen Spor’un son dakikalarda attığı gol hafızalarda kalan. Ekoller’den yüzü gülen Ekol Göz Menemen Spor oldu.

Balkes transferi son dakikada açmıştı ve 12 oyuncu takıma katılmıştı. Bilmeyenler için ; spor yazarlığımın yanında menejerliğimde var. Alınan yerli ve yabancı oyuncuları çok yakından tanıdığım için 3 ay evvel ki yazımda , sadece iki oyuncunun takıma girebileceğini , diğer bir kaç oyuncunun da sonradan oyuna katılıp pek faydalı olamayacağını belirtmiştim.

Yine arada sözlerimi yinelemiş ve bu kadar transfere gerek olmadığını yanılmak istediğimide defalarca söylemiştim. dünkü müsabakada bir defa daha malesef ki haklı olduğum çıkmış oldu. Geçen ki son basın toplantısında Ali hocanın istediğimiz oyuncuların hiç birini alamadık diye bir söylemi dikkatimi çekti.

Madem alınan oyuncuların tümü size uymuyordu niye bu kadar çok transfer yapıldı. Bazı mevkiler fazlaca şişirildi bazı mevkilerinde alternatifi yok.

Benim tercihim her zaman için eldeki gençleri kazanmak en doğrusu. “Kadro planlaması , scoutluk ve oyuncu seçebilme becerisini doğru yapan kulüpler başarılı oluyor. “Başarılı kulüplere bakarsanız giderler fazla , ama gelirleri daha fazla. Niye ; her işi uzmanına bırakıyorlar da ondan…

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
KÂBULLENEMEZ FUTBOL - 9 Mart 2020
BALKES FIRSAT TEPTİ - 4 Mart 2020
ŞİMŞEK ÇAKAMADI - 18 Şubat 2020
NE VARSA HIRVATLARDA VAR - 31 Aralık 2019
DOĞA İŞERİ - 24 Aralık 2019
EGE DERBİSİNDE GOL YOK - 17 Aralık 2019
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ