Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

DEMOKRAT PARTİ’DEN NEDEN KORKULUYOR?

Mustafa Koçal

Mustafa Koçal

Bazı partiler “Demokrat Parti güçlenirse bizim oylarımızı geri alır” diye korkuyor olabilirler.

Basın neden korkuyor?

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, CHP genel başkanına yapılan tehdit için açıklama yapıyor. Yandaş basının DP genel başkanını açıklamasına yer vermesini zaten beklemiyoruz. Fakat yandaş olmayan basının DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın yaptığı açıklamaya neden yer vermediğini anlamış değilim! Devamlı her konuda DP engelleniyor. Bunu biliyoruz. Milletvekili olmayan genel başkanların açıklamasına yer veriliyor. Oysa hem milletvekili hem de Demokrat Parti’nin genel başkanı olan Gültekin Uysal’ın açıklamasına acaba neden yer verilmiyor? Bir de demokrasiden bahsedeceksiniz? Ondan sonra da hem milletvekili hem de DP’nin genel başkan olan Gültekin Uysal’ın açıklamasına yer vermeyeceksiniz!

Sizin demokrasi anlayışınız bu mu?

Demokrat Parti kadar haksızlığa uğrayan hiçbir parti yoktur.

Bu Demokrat parti ülkeye demokrasiyi ve parlamenter sistemi getiren bir partidir!

Bu parti seçim meydanlarında kefen giyenlerin partisi değil, darağacında kefen giyenlerin partisidir!

Çocukları okullarda “işte bunlar düşüklerin çocukları” diye aşağılanmaya çalışılanların partisidir!

Teşkilatlarının cezalandırıldığı partidir!

Bu partini güçlenmesini istemeyenler olabilir. Çünkü bizim tabanımızın sayesinde ayakta duruyorlar. Fakat basın neden Demokrat partiye yer vermiyor. Basın neden korkuyor? Yandaş basın veremez. Onu biliyoruz! Fakat yandaş olmayan basın neden korkuyor?

Demokrat Parti’nin tüzüğü bellidir..

Cumhuriyetçilik, maneviyatçılar, milliyetçilik, mukaddesatçılık, ıslahatçılık, reformculuk, inkılapçılık, hürriyetçilik, sosyal devletçilik, sosyal adaletçiliktir.

Ülkenin bölünmez bütünlüğünü korumak, vatandaşının sırtının pek, karnının tok olmasın sağlamak önemli görevidir.

Böyle ilkeleri olan bir partiden basında korkuyorsa pes artık. Hangi partide böyle bir ilkeler var?

Bazı yaşanmış olaylar var. Yaşadığım bir olaydan bahsedeyim: Referandumda miting yapmaya karar verdik. Salon vermediler. Bizde meydan mitingi yapmak için müracaatımızı yaptık. Bize gelen cevapta “9 Nisan’da emniyet gerekli emniyeti alacaktır” denildi. 28 Mart sabahı iki polis memuru geldi, “evrak getirdik” dediler. İmzamı attım, evrağı teslim aldım. Hemen okumaya başladım:

”Meydanın izni seçim kuruluna geçmiştir. Müracaatınızı seçim kuruluna yapacaksınız.” (!) 

Hemen bir dilekçe yazdık. İl başkanımız dilekçeyi seçim kuruluna götürdü. “Müracaatın günü geçti” demişler ve eklemişler: “Dün saat 17.00’de müracaat bitti.”

Bir gün önce müracaat süresi bitiyor. Bize ertesi gün sabah “müracaatı seçim kuruluna yapacaksınız” diyorlar.

Görüyor musunuz nasıl engelleniyoruz!

Daha buna benzer çok şeyi de genel başkandan dinledim.

Buradan yandaş olmayan medyaya sesleniyorum:

Lütfen DP genel başkanı ve milletvekili olan Gültekin Uysalın açıklamalarını siz bari engellemeyin. Donanımlı ve köklü bir partinin genel başkanı olan Gültekin Uysalın açıklamalarına haberlerinizde yer veriniz. Yer vermediğinizin sebebini bizlere ulaştırırsanız memnun oluruz. Bizde ona göre tedbirimizi alırız.

Buradan bütün demokratlara sesleniyorum:

Biz bütün zorluklarla mücadele ediyoruz. Gelin Demokrat partinin çatısı altında toplanalım. Bu partiye bu ülkenin ihtiyacı olduğu artık anlaşılmıştır. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Ülkenin, çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceği için el ele, omuz omuza, birlik olalım. Bir elin nesi var, iki elin sesi var.

Haydi demokratlar yuvaya. Herkes eteğindeki taşları döksün. Birlik beraberlik olma zamanıdır.

Saygılarımla.

Türkiye laiktir, laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere! Ne mutlu demokratım diyenlere!

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete