Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

DEĞİŞTİR ANAM

Çetin Korkmaz

Çetin Korkmaz

Huyunu suyunu bildiğin, her şeyini kendine göre hazırladığın arabanı değiştir gitsin. Yenisine sağlık. Yeni evler yapılmış öte mahallede, eski komşularını bırak gitsin. Onca yıl komşuluk ettiğin, onca yıl merhaba dediğin efradı boş ver gitsin.

Yeni ses sistemleri çıkmış, arabada düğün varmışçasına çalıyormuş al, ötekileri de yok pahasına ver gitsin. Önce plazma, sonra lcd, sonra led televizyonlar çıkmış evdeki de eskimişti zaten at onu yenisini al gitsin.

Akıp duran musluk bile batar mı adama Allah’ım, o musluğun yaklaşık otuz misli pahalı olan yeni musluklardan al gitsin. Flöresan patlamadı ama yenileri çıkmış al onları da. Evdeki domatesler bitmeden yenisi alınır mı, al gitsin.

Daha evcilik oynama yaşında ki çocuğun elindeki telefon neredeyse üç asgari ücretli maaşı kadar. Yetmedi anam değiştir gitsin. Çantaya bu ayakkabılar uymadı, aman ne olacak canım yenisini al gitsin.

Masa üstü bilgisayar taşınmıyor her yere, laptop (diz üstü bilgisayar) alalım, yok arkadaş yok daha küçükleri çıkmış onlardan da alalım.

Ya gidi ya mübarekler, zannedersin ceplerinde bir kilo altınla geziyorlar. Zannedersin iş yerlerinde yüzlerce adam çalıştırıyorlar.

O kadar yenilikçiyiz ki çağımız gençliğinin aşkları değiştirdiği gibi alıştık elimizde ne varsa değiştirmeye. Hem de tereddütsüz, sorgulamadan, araştırmadan değiştir gitsin.

Yamalı pantolonla gezen bir ecdadın çocukları olarak bu devirde yamalı pantolonla gezelim demiyorum tabii. Ama en azından işini görecek kadar bir ürünün varsa atıp yenisini almak israf değil mi arkadaş.

Her şapkaya bir gömlek, her gömleğe pantolon, her pantolona bir ayakkabı, her ayakkabıya bir çanta, her çantaya bir kemer, her kemere bir bileklik, her bilekliğe bir oje, her ojeye bir ruj, her ruja bir toka, her tokaya bir küpe, her küpeye bir kolye, her kolyeye bir yüzük.

Bakın nasıl uzuyor değil mi?

Bırakalım artık bırakalım, hayatımızı yaşayalım, sağlığımıza bakalım, başkaları için değil kendimiz için yaşayalım.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
ISLATALIM - 19 Eylül 2020
DEĞİŞTİR ANAM - 31 Ağustos 2020
KİM BİTİRMİŞ Kİ - 19 Ağustos 2020
BEN HAYVAN SEVMİYORUM - 13 Haziran 2020
RESİM ÇİZEN BALIKESİR - 30 Mayıs 2020
GÜNAYDIN - 1 Mayıs 2020
GÜLÜ VERİN - 25 Nisan 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ