Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

DEFİNECİLER DİKKAT!

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

Define işine meraklı birçok kişi var. İzinsiz kazı yapan bu kişiler ara sıra Jandarma’ya yakalanıyor. Bu define işi anladığım kadarı ile bağımlılık yapmış bu kişilerde. Hayallerinde altın, eski para, tarihi eser mağara mağara, mezar mezar geziyorlar, kazıyorlar.

Ara da bir iki önemsiz para vb. buldukları anda daha da hırslanıyorlar. Bu işin sonu yok ki… Özellikle YOUTUBE’de bu defineciler için hazırlanmış, çeşitli görsel var. Bunların neredeyse tamamı uydurma ve sahte bilgiler. Eleman bir mağaranın önüne geçmiş, içinde tonlarca altın, mezar, para, küp, kap vb. var diye bir güzel anlatıyor. İnanmamak elde değil. İşte burayı gözüne kestiren defineci kardeş de alıyor eline kazmayı, küreği gidiyor mağaraya. Mağaranın içine giriyor, ilerlemeye başlıyor. Aradan 1 saat geçiyor. İçeri girenden ses seda yok. Hadi, diğeri giriyor, o da gelmeyince diğeri. O da gelmeyince dışarıda ki defineci her yeri arıyor. Piknik yapıyorduk arkadaşlar mağaraya girdi çıkmadı diye. Sonra sı ise facia. Jandarma ve sağlık ekipleri gelip mağaraya girdiklerinde gördükleri manzara şu. İçeri girenler gazdan zehirlenmişler, belki de 1-2 saat içinde bu dünyadan göç edecekler.

Sevgili DEFİNECİ kardeşlerim bu kaçak kazı işlerini bırakın. Kimse size ne harita verir, ne yer gösterir, ne de oldan bir yeri internete yükler. Bunların hepsi uydurma şeyler. Kazı yapacaksanız, izin alın, tedbir alın. Kendinizi ve başkaların da yakmayın.

/////

HİNDİSTAN

“Delhi”

Herkes gibi beni de birçok yabancı numara cep telefonumdan arıyor. Genellikle açmıyorum. Dünkü arama da tel no ilginç olduğu açtım. Bir erkek, anlamadığım bir dilde konuşuyor. Bende doğal olarak Türkçe karşılık verdim. Bunun üzerine “selam” dedi.

Selam, kelimesinin dışında konuştukları anlamadığım bir dilden. İngilizce bir iki cümle söyledim. Cevap alamadım. Fakat karşıdaki kişi o kadar heyecanla anlatıyor ki, acaba ne diyor diye insan merek ediyor.

Sonra telefon numarasını araştırdım. Hindistan, Yeni Delhi’de kayıtlı.

Sonra ilginç bilgilere ulaştım. Hindistan’da cep telefonu numarasının kesin adının ve adres bilgilerinin paylaşılması suçmuş ve gizlilik yasasına aykırı imiş.
Beni arayan, Cep Telefonu Numarası 98913, Yeni DELHİ çevresinde bulunuyormuş. Bu Mobil Numara 98913, “Fikir” tarafından işletilmekte imiş. Mobil Servis Sağlayıcı. 98913 numaralı hücre, mobil kuleyle iletişim kurmak için GSM teknolojisini kullanıyormuş.

İşte beni arayan numara: +98 913 361 7419

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
EY RABBİM !!!! - 30 Mayıs 2020
Tuzsuz Şampuan - 29 Mayıs 2020
Balıkesir - 28 Mayıs 2020
BİR BERBER BİR BERBERE - 27 Mayıs 2020
KORONA ESPİRİLERİ - 15 Mayıs 2020
ÖRNEK İNSAN - 14 Mayıs 2020
SENİN YÜZÜNDEN - 12 Mayıs 2020
ANNELERE GÜZEL SÖZLER - 11 Mayıs 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ