Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

DAHA TEMİZ BİR BURHANİYE İÇİN BELEDİYE 7/24 HİZMETTE

DAHA TEMİZ BİR BURHANİYE İÇİN BELEDİYE 7/24 HİZMETTE
Reklam

Burhaniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ilçenin 38 mahallesinde daha temiz bir Burhaniye için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Burhaniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri 13 araç ve 66 personelle, ilçenin 38 mahallesinde, 7 çöp kamyonu ile düzenli olarak çöp toplama işlemini gerçekleştiriyor. İlçe genelinden toplanan çöpler ise özel, sıkıştırmalı bir çöp tırında toplanarak günde iki kez Savaştepe Katı Atık Bertaraf tesisine taşınıyor. Ayrıca ana arterler, cadde ve sokaklar, meydanlar, boş alanlar, pazar yerleri, sanayi sitesinin temizliği, plajlar, kumsallar ve bu alanlarda bulunan atıkların toplanarak doğaya zarar vermeden bertarafını sağlayan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çevre ve görsel kirliliği engellemeye çalışıyor. Temizlik İşleri bünyesinde bulunan 2 yol süpürme aracı, 2 fil ile ilçenin dört bir yanı özenle temizlenirken müdürlüğün yaya ekipleri de gün içinde birden fazla ekip ile değişik cadde ve sokaklarda temizliklerini sürdürüyor. Kırsal Mahallelerde de belirli aralıklar ile temizliklerini sürdüren Burhaniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ilçede kurulan 4 adet Pazar yerini de Pazar bitiminde yıkama suretiyle temizliyor.

 “ÇEVRE TEMİZLİĞİ TOPLUMSAL BİR DUYARLILIKTIR”

İlçenin her geçen gün daha temiz olduğuna dikkat çeken Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, “Ekiplerimizin de gayretli çalışmasıyla hiçbir vatandaşımızın mağdur edilmemesi prensibiyle hareket edip, daha temiz bir Burhaniye için çalışıyoruz. Bizim hedefimiz doğamızı korumak, çevremizi temiz tutmak. Burhaniye Belediyesi olarak 7/24 hizmetteyiz. Ancak vatandaşlarımızın da çevre kirliliği konusunda duyarlı olması gerekir. Çöp toplamak, çevre temizliği belediyelerin görevi olabilir ancak bu iş aslında toplumsal bir duyarlılıktır. Herkes çevre kirliliği konusunda duyarlı olsa ve temizlik işçilerimize bir nebze de olsa yardımcı olsa hep beraber daha temiz bir Burhaniye’de yaşayabiliriz ” dedi.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ