Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

CUMHURİYET’İN GURUR GÜNÜ

CUMHURİYET’İN GURUR GÜNÜ

Vali Ersin Yazıcı, “Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni’nde” halkla buluştu. Balıkesir Valiliği tarafından Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Halil İnalcık salonunda düzenlenen “Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni” geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Vali Yazıcı ve Bayan Yazıcı tebrikleri kabul ederek gelen davetlilerle tek tek tokalaştı.

Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni’ne, askeri ve mülki erkân,  kamu kurum ve kuruluş yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın kuruluşları temsilcileri, hayırseverler, başarılı sporcular, Balıkesir’de son bir yıl içerisinde en fazla kitap okuyan vatandaşlar, Balıkesir’de öğrenim gören yabancı öğrenciler, muhtarlar, iş adamları, esnaf, AFAD ekipleri, PTT çalışanları, orman yangınları ile mücadelede çalışan ekipler, zabıta ekipleri, tarım işçileri, koruyucu aileler, sevgi evlerinde kalan çocuklar, gönül elçileri ile şehit yakınları ve gaziler katıldı. Ümitler Dünya Şampiyonu Habibe Afyonlu, Türk atletizminin efsane ismi İsmail Akçay da konuklar arasında yer aldı.
Şehit, gazi yakınları ve gönül elçileriyle özel olarak ilgilenen Vali Yazıcı ve Bayan Yazıcı, masalarına giderek onlarla bir süre sohbet etti.

96. YIL COŞKUSU
Davetlilerin Cumhuriyet Bayramlarını kutlayan Vali Yazıcı, “Davetimize icabet ettiniz, hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96.yılını kutluyoruz. Çok zor şartlarda ve büyük bir özveri ile atalarımızın ve şehitlerimizin bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşamaya devam edecek.  Önemli olan dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de aynı birlik, beraberlik ve kardeşlik duygumuzu pekiştirerek, birbirimize kenetlenerek bu milli birliği, milli ruhu, hep beraber göstermeliyiz. Bizi bugünlere ulaştıran, bu toprakları bize vatan yapan tüm ecdadımızı, şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyoruz.” dedi.
Yaklaşık iki saat süren kabul töreni sonunda Cumhuriyet pastası kesildi

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ