Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

CUMHURİYETÇİ YOBAZLAR

Niyazi Güvenoğlu

Niyazi Güvenoğlu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Türkiye’nin milli menfaatlerinin söz konusu olduğu her meselede, maalesef yapıcı değil yıkıcı bir muhalefet yaptığı görülüyor. Bugün karşımızda bir kurumsal CHP var, bir de Kılıçdaroğlu CHP’si.

Evet; AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’nin oyları ile kabul edilen tezkere ile TBMM ABD Temsil Meclisi kararını kınadı, reddetti ve yok hükmünde sayılmış oldu. Ama bu karardan sonra CHP’nin, sarayda kurulan dar bir grupla dış politika kurulursa Türkiye çıkmazlara sürükleneceğini söylemesi. Şu hale bakın Allah aşkına.? Evet, Türkiye Suriye’de Amerika’yı, İsrail’i, Fransay’ı, Almanya’yı, İngiltere’yi çileden çıkaran ummadıkları bir askeri harekat yapmıştır. Güney sınırlarında bir PKK devleti peydahlanmasının önüne geçmiştir.

15 Temmuz ihanetinden beklentileri yerle bir edinmiş, tek dişi kalmış canavara “dur” denilmiştir. Evet, şaşkınlıkla, öfkeyle hop oturup hop kalkıyorlar. Medyalarını, ambargolarını, ültimatomlarını, şantajlarını devreye sokmaya çalışıyorlar. Kılıçdaroğlu ise “saray” diyerek AK Parti’yi suçluyor. Peki madem AK Parti, siz ABD’nin siyasi yapısını iyi bilmiyorsunuz. Öyle mi? O zaman ABD dış politikasının, meclis ve senatosunun, en başta Yahudi lobisi olmak üzere Rum ve Ermeni lobilerinin etkisinde olduğunun da bilinmesi lazım. O lobilere şimdi birde hanilerin başı olan FETÖ lobisi dahil oldu. Size göre madem ki AK Parti beceriksiz, madem ki siz ABD’nin siyasi yapısını, dış politikasını iyi biliyorsunuz, o zaman en başta Yahudi lobisi olmak üzere, Rum ve Ermeni lobilerinin etkisinde olduğunu da bilmeniz lazım. Yani size (CHP’ye) göre AK Parti beceriksiz, siz bir heyetle gidip bu lobileri ikna etseydiniz ya!

40 yıl sonra bir CHP Genel Başkanı olan zatıaliniz ABD’ye gitti. Aynı zamanda Polonya ve Baltık devletleri de Almanya’ya bu konuda çok öfkeli olması. Polonya, Baltık Devletleri gibi ülkeler için NATO halen daha çok önemli bir örgüt ve onlar Rusya ile işbirliği yapanlardan da çok rahatsız oldukları. Evet, Fransa ve Almanya’nın tavırlarından dolayı bu NATO’yu Amerika ile eşdeğer görmeleri, onlar için NATO demek, Rusya tehdidi karşısında ABD’nin desteği demektir.

Bu arada, Türkiye’de kendi güvenliğine yönelik en büyük tehdit olan terörle mücadele konusunda NATO çatısı altındaki müttefiklerinin çoğunun desteğine sahip olmasına ABD ve Fransa gibi önemli NATO üyelerinin terör örgütlerine desteğine şahit olması.  Bu ülkeler açık bir şekilde YPG/PKK’ya silah yardımında bulunurken, Türkiye’nin güvenliği için Suriye’nin kuzeyinde bu örgüte karşı gerçekleştirdiği operasyonlara sert bir şekilde karşı çıkmıştır. Ankara’nın NATO müttefiklerinin bu tavrını sorun oluşturmaması Türkiye’nin bazı Batı medya organlarınca tanımlanması sonucunu doğurmuştur. Fransa ve Almanya’nın Rusya ile daha yakın ilişkiler geliştirmesi, bazı NATO üyelerinin YPG/PKK’ya açık destekleri dururken, sorunlu olarak Türkiye’nin görülmesi, gerçeklerin saptırılmasından başka bir şey değildir diyoruz.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ