Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

CUMHUR İTTİFAKI EDREMİT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AV. TUNCAY KILIÇ SERT KONUŞTU

Cumhur İttifakının Edremit belediye Başkan Adayı ve iki dönem Edremit Belediye Başkanlığı görevlerini yürüten Av. Tuncay Kılıç’a olan ilgi gün geçtikçe katlanarak artış gösteriyor. Gittiği her mahallede halkın yoğun ilgisi ve sevgi gösterileriyle karşılanan Kılıç ve Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adayları, laf ile değil hizmet ile gönül köprüleri kurmaya hazırlanıyor. “3’lü Olsun, Güçlü Olsun” sloganı ile; hükümetin Cumhur İttifakını, Balıkesir Büyükşehirin Cumhur İttifakını ve Edremit Cumhur İttifakını anlatan Tuncay Kılıç, samimi tavırları, içten konuşmaları, din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan insanları kucaklamasıyla kendisine olan ilgiyi katlayarak çoğaltmayı başarıyor.

“BURADA TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK DEVLET VAR”
İlçede yaşanan ve ulusal basının ülke gündemindeki yerini alan siyasi gelişmelerle ilgili görüşlerini Darsofa mahallesi sakinleriyle paylaşan Kılıç, “Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, bu vatanı bölemezler. Bu millet bu vatanı kan ile kazandı. Aynı şekilde de savunur. Burası Türkiye Cumhuriyeti. Burada tek millet, tek bayrak, tek devlet var. İnsanları ayırmak, ülkeyi bölmeye çalışmak isteyenleri görüyoruz. Gerçek yüzlerini gösterdiler. Bir de kalkmış bayrak yürüyüşü yapıyorlar. Burası efeler diyarı Edremit. Kadını da efe, erkeği de. Edremit’i size böldürtmeyiz. Geldikleri gibi giderler ve tarihin sayfalarına gömülürler. Ülkenin beka sorunu var diye bu ittifak oluşturuldu. Şimdi çok daha iyi anlıyorsunuz değil mi, neden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin bu konuyu gündemde tutup çok önemsediğini? İşte bu yüzden. Ülkemizi, Edremit’imizi böldürtmeyiz. Bu vatan sahipsiz değil. Doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi, her karışı Türkiye’dir bu ülkenin” şeklinde konuştu. Kılıç’ın bu sert sözleri sık sık alkış ve sloganlarla kesildi.

TÜM MAHALLE HALKI KILIÇ’I DİNLEMEYE KOŞTU
Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adaylarının da tanıtıldığı Darsofa Mahallesi buluşmasında bazı meclis üyesi adayları konuşmalar yaptı. AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Yaşar Karabulut, MHP Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Ahmet Kabaklı, Edremit Ülkü Ocakları Başkanı Saim Gürkan Çetin, siyasi partilerin kadın ve gençlik kolları, partililer ve yüzlerce vatandaşın katıldığı program, Cumhuriyet Meydanı’ndaki merkez seçim çalışma bürosu önünden yürüyüş ile başlatıldı. Yüzlerce kişinin oluşturduğu kortej, mahalle sakinleri tarafından meşaleler ve çiçeklerle karşılandı. Mahalle meydanındaki kahvehanelerde vatandaşlarla tokalaşmak isteyen Kılıç, yoğun kalabalığın oluşturduğu izdiham nedeniyle ilerlemekte zorluk yaşadı. Mahalle meydanına asılan hoş geldin pankartını görünce duygulanan Av. Tuncay Kılıç, mahalle halkının sorunlarını dinledi. Karşılama seranomisi şölen havasına büründü. Kadın, erkek, genç yaşlı tüm mahalle sakinleri, Kılıç’ı dinlemek için mahalle meydanına akın etti.

EDREMİT’İN ÜÇÜNCÜ MEYDANI DARSOFA’DA OLACAK
Edremit’in üçüncü meydanı olması gerektiğini ve geçtiğimiz hizmet döneminde Darsofa Mahallesi meydanını Edremit’in üçüncü meydanı yapmayı planladıklarını açıklamayan Kılıç, “Edremit büyük bir il konumundadır. Bu kadar büyük bir kentte bir tek Cumhuriyet Meydanı vardı bizden önce. Göreve geldiğimizde Şehit Hamdi Bey Meydanı’nı oluşturduk. Bölgeyi cazibe merkezine dönüştürdük. Üçüncü meydan projemiz ise Darsofa Mahallesi’nin şu an bulunduğumuz meydanı idi. Hizmet dönemimizde nasip olmadı ama Allah nasip ederse Edremit’in üçüncü meydanı burası olacak. Bu meydanda esnaflar olacak. Burası cazibe merkezine dönüşecek. Mahallemiz güçlenecek. Eskiden kurduğumuz iftar çadırları bu mahallemize de artık kurulacak. Yapılacak bütün işleri bize bıraktılar yine. İnşallah borç bırakmazlar. Buradan çıkarak çevre yoluna uzanan yolun bağlantısını sağlayacağız. Buradaki vatandaşlar, Havran’a, Burhaniye’ye gitmek için şehrin en dar caddesi olan Çayiçi Caddesi’nden geçmek zorunda kalmayacak. Çevre yolundan gidecek. Edremit Çayı üzerine bir köprü yaparak yeni bir çevre yolu yapacağız. Mevcut 4 kilometrelik çevre yolunu yapmayı Allah bize nasip etti. Yeni yolu da nasip edecek inşallah. Tabi ki, sizlerin de destekleriyle. Bizler sizlerin aşığıyız ve ışığı olacağız. Sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

İSTANBUL, ÇANAKKALE, BALIKESİR ARASI SEVGİ KÖPRÜSÜ
Cumhur İttifakı Adayı Av. Tuncay Kılıç, gün sabah saatlerinde başladığı ziyaret programları kapsamında, Edremit ilçe merkezi, Zeytinli, Akçay, Güre ve Altınoluk mahalleleri ile Küçükkuyu beldesine gitti. İlçe genelinde gitmedik kapı, sıkmadık el bırakmamak için uğraşan Kılıç, Türk Anneler Derneği Küçükçekmece Şubesi Başkanı Figen Gürlek ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Küçükkuyu Belediye Başkan Adayı Zahit Mert ve beldedeki bazı iş adamlarıyla birlikte Küçükkuyu Fernur Sözen Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’nı ziyaret etti. İstanbul’dan, Çanakkale ve Balıkesir arasında kurulan sevgi köprüsü kapsamında yapılan ziyarette çocuklar için çocuklarla sohbet eden Kılıç ve beraberindekiler, oyunlar oynadı ve yöneticilerle görüştü. Çocuk yuvasının ihtiyaçlarını öğrenen ziyaretçi heyet, yardım sözü verdi. Av. Tuncay Kılıç, ziyaret programları esnasında, geçtiğimiz gün Zeytinli mahallesinde meydana gelen yangında evi tamamen kullanılamaz hale dönüşen Burhan Çam ile buluştu. Yanan evi inceleyen Kılıç, her türlü yardımı yapacaklarını kaydetti.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ