Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

CUMHUR BAŞKANINA SESLENDİ

CUMHUR BAŞKANINA  SESLENDİ

AKIN: “400 İŞÇİMİZİN EKMEĞİ İLE OYNAMAYIN”

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 400 kişiyi işsiz bırakmasını sert bir dille eleştirdi. İşçilerin mağduriyetine TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getiren Ahmet Akın, “İktidarın 31 Mart seçimi öncesi ‘gönül belediyeciliği’ söyleminin koca bir yalan olduğu 400 işçinin işine son vermesiyle ortaya çıktı” dedi.

CHP’li Ahmet Akın TBMM Genel Kurulu’nun dünkü oturumunda yaptığı konuşmada Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin işsiz bıraktığı 400 işçiyi gündeme taşıdı.

“Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ilk icraatlarından biri Ramazan Ayı’nın hemen öncesinde ekmeğinin peşinde olan işçilerin işine son vermek oldu” diyen Ahmet Akın konuşmasında şunları söyledi:

İKTİDARDAKİLER DÖNÜP BİR AYNAYA BAKSIN

“Eylül ayına kadar ilaçlama şirketi ile sözleşmesi olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, yönetim değişir değişmez sözleşmeyi feshederek işçi kıyımına neden oldu. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimizi ‘işçi kıyımı’ yapmakla suçlayan iktidar partisinin kurmaylarının dönüp bir aynaya bakmalarını tavsiye ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da buradan çağrı yapıyorum: 400 işçimizin ekmeği ile oynamayın. Kutsal Ramazan’da kul hakkı yemek vicdana sığmaz. Bu işçilerimizin mağduriyetinin giderilmesi için derhal talimat verilmelidir.”

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ