Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ÇOCUK BENİM İSTEDİĞİMİ YAPARIM!

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

Çocuk sahibi olan, bazı ailelerin önemli bir sorunu var. Çocukları için şöyle bir düşünce tarzları var.” Çocuk benim değil mi? İstediğimi yaparım!” Bunu hiçbir ailenin söyleme hakkı yoktur. Çocuklar, Allah’ın aileye verdiği bir emanettir ve çok kıymetlidir. Anne ve baba bu çocuğun onun varlığına saygı duymalı, ona göre davranmalıdır. Bize emanet edilen çocuğun emanet olduğunu düşündüğümüzde günü geldiğinde emanetin sahibine hesap vereceğimizi unutmamalıyız.

Aileler kendilerine Yüce Yaratıcı tarafından emanet edilen çocuklarını incitmemeli ve ihmal etmemelidir.

Çocuklar toplumun da bir emanetidir. Onu korumak, gözetmek, haklarını korumak, büyüyüp gelişmesine yardımcı olmak, okuyup büyümesine destek olmak anne baba kadar toplumunda görevidir.

Ailesini bir şekilde kaybetmiş, sevgi ve şefkate ihtiyaç duyan çocukları toplumun sahiplenmesi gerekir. Bu çocukları dışlamak yerine kötülüklerden korumak hepimizin insanlık görevidir.

Yalnız, gönlü kırık çocuklara el uzatmak aynı zamanda insanlık gereğidir. Şunu unutmamak gerekir ki; çocuklara verilecek destek, emek sadece onların değil, toplumun geleceği içinde önemlidir.

Lütfen, kendi çocuklarımız başta olmak üzere tüm çocuklara sevgi ile yaklaşalım. Çocuklarımızı aşırı korumayalım ve aşırı baskı da yapmayalım.

/////

HİÇBİR ŞEYDEN MEMNUN OLMAYAN İNSAN!

Yaydığı negatif enerji 40 metre öteden hissedilen, neşeli keyifli insanların enerjisini yok edebilen, suratı sirke satmak deyiminin ortaya çıkmasına vesile olan, mutsuz ve huysuz hiçbir şeyden memnun olmayan insanlar aramızda. Bi kişiler bizlerle beraber yaşıyor ve doğal olarak bizim yaşantımızı da etkiliyorlar. Bu insanlardan uzak durmak en iyisi. Gerçi o sizi de beğenmeyeceği için çok yakın durmaz size ya. Bu kişilere, oturalım dersin, sıkıldım der. Kalkalım dersin, boşver der. Üşüdüm der, sonra ısıtıcı istemez bunaltıyor der, az daha geçer çok sıcak oldu diye söylenir. Ah der, pof der, depresyona giriyorum der… Sadece yıldırmaz sizin de olanca enerjinizi sömürür. Hani keyifleneceğiniz varsa da suçlu hissedersiniz.

Üzülüyorsun,takma diyorlar.
Kızıyorsun,değmez diyorlar.
Boşveriyorsun;gamsız diyorlar.
Susuyorsun,iki çift laf et diyorlar.
Konuşuyorsun,muhatap olma diyorlar.
Çekip gidiyorsun, mücadele et diyorlar.
Alttan alıyorsun,tepene çıkardın diyorlar.
Bağırıyorsun,sakin ol diyorlar.
Aklı başında davranıyorsun,bu kadar uslu olunmaz diyorlar.
Dikine gidiyorsun,yaşına başına yakışmaz diyorlar.
Ölünce ne diyecekler?
Muhtemelen; ölüm sana yakışmadı.
Normal tabii,
Dirimizi beğenmediler ki ölümüzü beğensinler… Aslında herkesi olduğu gibi kabul etmek gerekiyor.
SİZE ÖNERİ

Bu tip insanlar ile bir arkadaşlığınız veya temasınız varsa; onu neşelendirmeye çalışın, yumuşatın, huysuzlukları ile şeker bir ses tonuyla hafiften dalga geçin. Daha az söylenmeye, daha çok gülmeye başlarlar belki…
Ama siz yine de, onun her şeyden kolayca memnun olan bir sevgi kelebeği olmasını da beklemeyin, herkesin bir mizacı var. Atalarımızın dediği gibi bir insan 7sinde neyse 70inde de öyledir.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
BEYAZ KUĞU - 9 Nisan 2021
GERÇEKLEŞMİYOR - 8 Nisan 2021
NELERİ YAPMIYORUZ? - 7 Nisan 2021
ÖĞÜT - 5 Nisan 2021
KİMSESİZ ÇOCUKLAR - 3 Nisan 2021
İTHAM ETMEK - 2 Nisan 2021
YORULDUM - 1 Nisan 2021
DEDİKODU - 31 Mart 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete