Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

CİHAN’IMIZI UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ

CİHAN’IMIZI UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ

Gazeteciler Cemiyeti, 11 yıl önce Bandırma’da görev yaptığı gazetesine gittiği sırada kurulan kalleş pusu sonucu katledilen basın emekçisi Cihan Hayırsener için anma mesajı yayımladı.

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC), gerçeklerin ortaya çıkarılmasından korkan güç odaklarınca öldürttürülen Cihan Hayırsevener‘in  şehit edilmesinin 11. yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

BGC‘nin mesajı şöyle:

GAZETECİLER ÖNCÜDÜR

Gazeteci toplumun öncü kuvvetlerinden biridir. Düşünce ve yorumuyla, haberiyle, fotoğrafıyla, görüntüsüyle, söyledikleriyle gerçeklerin vatandaşla buluşmasına aracılık edendir. Önceliği halkın çıkarıdır, kamu yararıdır.

KALLEŞÇE PUSU KURDULAR

Cemiyetimizin Disiplin Kurul Başkanı Cihan Hayırsevener de bu ilkeler ışığında kalemini kullanan bir basın emekçisiydi. Gerçekelri yazdığı, kamu çıkarını gözettiği için korktular Cihan’dan ve kalleşce pusu kurup katlettiler.

CESUR BİR GAZETECİYDİ

Ülkemizde bugüne değin 66 gazeteci-yazar öldürüldü. Balıkesir Basınının cesur kalemlerinden biri olan Cihan da bunlardan biri oldu. Ülkemizin ve milletimizin çıkarları noktasında kalemini kullanan, beynini yoran gazeteciydi.

İNSANLIK DIŞI

Gerçeklerin ortaya çıkarılmasından korkan, karanlıktan beslenenlerin planladığı kalleşçe saldırıda şehit düştü.

Ölüm emrini verenleri, tetiği çekeni, insanlık dışı eylemi organize edenlere yardım ve yataklık edenleri bir kez daha lanetliyoruz.

 SUSMADI, SUSMAYACAK

Türk Basını ilk şehidini verdiği 1909’dan beri susturulamadı.

Meslek ilkelerini benimseyen, kalemleriyle mikrofonlarını milletinin çıkarları ve gerçekleri öğrenmesi adına kullanan gazeteciler susmadı, susmayacak, susturamayacaklar.

 HÜZÜNLE ANIYORUZ

Hangi nedenle olursa olsun bugüne dek öldürülen meslektaşlarımız yanı sıra vefat eden basın emekçilerini hüzünle, rahmetle, dualarla anıyoruz.”

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete