Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

CHP’LİLERE SORDUM

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

“Büyükşehir’de kime oy vereceksiniz?”

CHP’li bazı dostlara sordum, kime oy vereceksiniz? Diye. Ahmet Akın çekilmek zorunda bırakılınca CHP’liler in bir kısmı bu durumu kabullenemedi ve çeşitli eylemlerde bulundular. Bunların hepsi geçti gitti. Şimdi ki duruma bakalım diyenler çoğunluk da idi zaten. Bu durumda kime oy verilecekti?
CHP’li dostlar şöyle dedi: Biz muhalefet partisiyiz. CHP ile İYİ Parti burada ortak aday çıkardı ve CHP adayını geri çekti. Bu durumda bizdekabul etsek de etsemekse de İYİ Parti’ye oy vereceğiz…
Yarın birgün Ahmet Akın, İsmail Ok ile birlikte ortak miting yaparsa şaşırmayın.
Siyaset böyle bir şey işte.

/////

NAYLON POŞET
ve iNDiRiM

“Naylon poşetleri hayatımızdan tamamen çıkarmaya en kısa sürede başlamalıyız. File, bez torba gibi ürünler bir defaya mahsus olmak üzere işletmeler tarafından müşterilere hediye edilmelidir”.
Kimsenin filesi yok. Pazar çantası dışında kimsenin çantası da yok. Pazar çantası ile markete gitmeğe alışacağız. Aslında marketlerde artık alış-veriş çantaları satılmalı.Bu çantalar aslında şimdiden marketlerin raflarında yer almalıydı. Yurt dışında markete gelen kişiler ceplerinden çeşitli torbalar çıkarıp aldıklarını onun içine koyuyor. Biz ise alışkın olmadığımızdan hep paralı poşet almak zorunda kaldık.Balkan ülkelerinde bile poşet paralı. Türkiye aslında poşeti paralı yapmakta geç bile kaldı.
Marketlerin bu konu da çeşitli girişimleri olacağı kesin. Bazıları müşteri kaybatmemek için poşet parasını alıyor gibi gösterip almayabilir.
Geçenlerde bir marketden alışveriş yaptım, fişde şöyle yazıyordu. “ÜRÜN İNDİRİMLERİ; Alış-veriş Poşeti %18 .25-D (1) Poşet İndirimi” Marketler bu poşet işine şimdiden formulü buldu bile. Poşeti önce size para ile satıyor ve daha sonra da poşet indirimi yapıyor.
Poşetden para almayan marketlere ceza yazılacakmış. Şimdi bu markete nasıl ceza yazılacak?

//////

TREN KAZASI
“Yorumsuz”

“Makas değiştirmeyi unutmuş olabilirim”
Ankara’da 9 kişinin ölümü ve 86 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan tren kazasına ilişkin emniyette sorgusu devam eden makasçı O.Y.’nin “Gara gelen bir treni makas değiştirip ikinci hatta almıştım. YHT hareket ettiğinde makası tekrar değiştirip onu 1. hatta almam gerekirdi. Makas değiştirmeyi unutmuş olabilirim” dedi…

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
BİSİKLET - 4 Mart 2021
İNSANLIK ONURU - 3 Mart 2021
NEDEN DEĞİŞTİK? - 26 Şubat 2021
BALKART ve HES KODU - 24 Şubat 2021
ÜSKÜP - 22 Şubat 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete