Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

CHP’li Özel’den Volkswagen’e ‘Manisa’ mektubu, hemde iki kez!

CHP’li Özel’den Volkswagen’e ‘Manisa’ mektubu, hemde iki kez!
Reklam

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Çek Cumhuriyeti Başbakanı Andrej Babis’in Türkiye’ye resmi ziyaretinde de gündeme gelen Volkswagen’in Türkiye’ye yapmayı planladığı yatırıma ilişkin olarak iki mektup yazmış.

 

 

Bakın haber aynen şöyle: CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, dünya otomotiv devlerinden Volkswagen’in Türkiye’ye kurmayı planladığı fabrikanın yeri için Manisa’yı tercih etmesini beklediklerini belirterek, konuya ilişkin olarak Volkswagen Yönetim Kurulu Başkanı Herbert Diess ve Volkswagen’de örgütlü IG Metall Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Jörg Hoffman’a birer mektup gönderdi. Özel, Diess’e gönderdiği mektubunda, “Fabrikanın kurulacağı yer olarak Manisa’yı tercih etmenizi bekliyoruz. Bu kararınız, Manisamıza büyük ve çok olumlu bir etki yapacaktır” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Çek Cumhuriyeti Başbakanı Andrej Babis’in Türkiye’ye resmi ziyaretinde de gündeme gelen Volkswagen’in Türkiye’ye yapmayı planladığı yatırıma ilişkin olarak iki mektup yazdı. Özel, Volkswagen Yönetim Kurulu Başkanı Herbert Diess’e gönderdiği mektubunda, “CHP Grup Başkanvekili olarak, Volkswagen’in Türkiye’ye yeni yatırım yapma kararını büyük bir memnuniyetle karşıladım. Manisa Milletvekili sıfatımla, yatırımın yeri olarak Manisamız’ı tercih etmenizi beklediğimi ifade etmek isterim. Manisa ve Türkiye’de en büyük sorunlardan biri artan işsizlik oranlarıdır. Bu nedenle, sizler gibi yatırımcıların, bu oranları düşürecek kararlarını önemsiyoruz. Bir sosyal demokrat parlamenter olarak, kararınızın Türkiye’deki işsizlik oranlarının düşürülmesine büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Kararınızı destekliyor, fabrikanın kurulacağı yer olarak Manisa’yı tercih etmenizi bekliyoruz. Bu kararınız, Manisamız’a büyük ve çok olumlu bir etki yapacaktır” dedi.

‘SENDİKALAŞMA SÜRECİ ÖNCELİĞİMİZ OLACAK’
Özel, Volkswagen’da örgütlü IG Metall Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Jörg Hoffman’a gönderdiği mektubunda ise, Volkswagen’in Türkiye’ye yapmayı planladığı yatırımdan memnuniyet duyduğunun altını çizerek, “Bu yatırım kararı gerçekleştiğinde, sosyal demokrat bir partinin temsilcisi olarak, birincil önceliğimiz işçilerimizin sendikalaşma süreci olacaktır. Avrupa’nın en büyük sendikasının temsilcisi olarak, sendikanızın Volkswagen fabrikalarındaki deneyimlerinin buradaki sürece de yol göstereceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

BİZİMKİLER DE MEKTUP YAZAR MI?

Geçen yılın sonundan, bu yılın başından bu yana VW ile ilgili pek çok haber yayınlayan DEMOKRAT, şimdi buradan bizim vekillere soruyor: Sizler de mektup yazdınız mı? Yazmadıysanız yazmayı düşünüyor musunuz? Ya da başka ne gibi girişimleriniz oldu? Olmadıysa girişimde bulunmayı düşünüyor musunuz?

Bilindiği üzere VW’nin Türkiye’de fabrika açıp araç üreteceğinin kesinleşmesi üzerine Balıkesir’de bir hareketlenme olmuştu. Gazetemiz de, “çorbada tuzumuz olsun” diyerek bu konu ile ilgili olarak kamuoyu oluşturan yayınlar yapmıştı. Ancak bir süre sonra anlaşıldı ki, VW daha geçen yıl üretim yerini Manisa ağırlıklı olarak belirlemiş. Ama buna rağmen Manisa bir kesinlik olmadığı için dünyaca ünlü dev firmayı şehirlerine uğraşılarına devam ediyor.

Ne de olsa 5000 kişilik büyük istihdam ve 2.2 milyar euroluk dev istihdam.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ... dedi ki:

    BALIKESİR MİLLETVEKİLLERİ ÇAMLIK TEPEYE CAMİ VE HİLÂL MİNARE YAPMAKLA MEŞGULLER DAHA NE OLSUN !?

BİR YORUM YAZ