Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

CHP KARESİ’DEN DAYANIŞMA GECESİ

CHP KARESİ’DEN DAYANIŞMA GECESİ

HP Karesi İlçe Başkanlığı,  2. Sakarya Mahallesi’nde açılan çalışma bürosu için dayanışma gecesi düzenledi.

Karesi AVM’de düzenlenen gecede CHP Karesi İlçe Yönetim Kurulu üyesi  Burak Sakarya ve CHP Karesi İlçe Örgütü’nün yazdığı “Ziller ve İpler” adlı oyun sahnelendi. Burak Sakarya’nın yönettiği oyunda Karesi İlçe Örgütünden Oylum Yener Aydemir, Filiz İyidoğan, Mustafa Avcı, Ahmet Derman, Eda Çevikerol aldı. Metin Yalçın ise üstlendiği “Sultan Palamut” rolü ile izleyicilerden uzun süre alkış aldı.

Çok uzun bir aradan sonra yeni yazılıp oynanmış ilk siyasi kabare olma özelliğini taşıyan “Ziller ve İpler” adlı oyunda bir padişahın halkına söylediği sözler ti’ye alındı.  Oyun hem güldürdü hem de düşündürdü. CHP Karesi Kültür ve Sanat İşleri Sorumlusu Mehtap İpek gecenin hazırlanmasında önemli rol oynarken, Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gökhan Karcı oyunun görsellerini hazırladı.

YALÇIN’DAN “ÖRGÜTÜN GÜCÜ” ŞİİRİ 

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilen Yalçın, dayanışma gecesinde ünlü yazar ve şair Nihat Behram’ın “Örgütün Gücü” şiirini okudu. Başkan Yalçın daha sonra yaptığı konuşmada; “Sevgili dostlar, CHP Karesi İlçe Örgütü bugünkü gecede hem hüzünlendirdi hem de düşündürdü. Umarım keyifli bir gece geçirmişsinizdir. Ama bizler bu ülkenin geleceğine ait ciddi kaygılar duyan insanlarız. Sultan Palamut bu ülkenin var olan başka bir dünyası. Ve bizler eğer örgütlü davranabilirsek, yan yana omuz omuza kalabilirsek bu karanlığı da aydınlatabileceğimize inanıyorum. Ben Karesi ilçesi adına bu gecenin düzenlenmesinde önemli emeği olan yönetmenlik yapan Burak Sakarya’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Gecenin sonunda hep birlikte halay çekildi. Oldukça yoğun bir ilginin olduğu geceye CHP İl Başkan Adayı Ender Biçki, 31 Mart seçimlerinde Karesi Belediye Başkan adayı olan işadamı Levent Tellioğlu, CHP Karesi Belediye Meclis Üyeleri, CHP Karesi İlçe Yönetimi, üyeler ve partililer katıldı. (balikesir24saat.com)

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete