Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

CHP EDREMİT İLÇE ÖRGÜTÜ İSTİFALARLA SARSILDI

CHP EDREMİT İLÇE ÖRGÜTÜ İSTİFALARLA SARSILDI

CHP Edremit İlçe Başkanı Fatih Yusuf Yılmaz, görevinden istifa etti. 15 Aralık’ta gerçekleştirilen kongreye tek aday olarak giren Yılmaz’ın seçilmesinden 8,5 ay sonra başkanlığı bırakmasında  özellikle  İlçe Sekreteri Taner Fırtına’nın istifa sürecinde yaşanan olayların  etkili olduğu iddia edildi.

Yılmaz, “Yaşanan sürecin ardından partimin zarar görmemesi için görevimden ayrıldım. CHP’nin bir üyesi, bir neferi olarak çalışmaya devam edeceğim” dedi.  Yılmaz’ın istifası İl Başkanı Serkan Sarı tarafından kabul edildi. Yönetim kurulunun kendi içinden yeni başkanı seçmesi bekleniyor.

KADIN KOLLARI DA İSTİFA ETTİ!

Fatih Yılmaz’ın ardından CHP Edremit İlçe Kadın Kolları Başkanı Sema Önder ve kadın kolları yönetimi de istifa etti. Önder istifasını sosyal medya hesabından duyurdu. 30 Nisan 2019’da Neriman Çelik’ten görevi devralan, 23 Şubat 2020’deki kongrede seçimle başkanlığa gelen Önder’in açıklaması şöyle:

” Biz kadınlar birbirimizin yanında durmalıyız… Kadın olmanın gururunu, onurunu, toplumdaki saygınlığını korumak birbirimiz için var olmak unvan ve oturulan koltuklardan çok daha önemlidir. Sabrımızın daha fazla sınanmasına,  tahammül sınırımızın aşılmasına müsaade etmeme temel düşüncesi ile  yönetim kurulundaki arkadaşlarım ile istifa etmiş bulunmaktayız. Görev yaptığımız süre zarfında destek veren yardımlarını esirgemeyen, partili yoldaşlarıma teşekkür eder sevgi ve saygılarımı sunarım” (balikesir24saat.com)

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ