Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

CHP BU PAYLAŞIMI KONUŞTU!

CHP BU PAYLAŞIMI KONUŞTU!

CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis üyesi S. Cengiz Dikici’nin Karesi ilçe kongresinin ardından “CHP Karesi ilçe kongresinde yönetim listesi çıkartan Serkan Sarı seçimi kaybetti” şeklindeki paylaşımı tartışmaları getirdi.  Milletvekili Aytekin’in basın toplantısında bu konudaki soruyu yanıtlayan İl Başkanı Sarı, “Demokratik bir yarıştır, bu demokratik yarışta meclis üyesi de, milletvekili de ilçe başkanı da partili de taraf olabilir. Herkes kendince değer yargıları ile bir destek mesajında bulunmuştur, bu da demokratik hakkıdır. Burada sorun olacak herhangi bir şey yok.” dedi.

CHP’nin 4 Ocak cumartesi günü yapılan Karesi ilçe kongresi ile ilgili tartışmalar sürüyor.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi S. Cengiz Dikici’nin sosyal medya hesabından, “CHP Karesi ilçe kongresinde yönetim listesi çıkartan Serkan Sarı seçimi kaybetti” şeklindeki paylaşımı bugün Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in basın toplantısında gündeme geldi.

“MECLİS ÜYESİ DE MİLLETVEKİLİ DE İLÇE BAŞKANI DA TARAF  OLABİLİR”

Bir basın mensubunun konuyla ilgili sorusunu yanıtlayan Sarı şu açıklamayı yaptı:
“Meclis üyemiz Cengiz Bey de, Dilek Başkanımız da, Hürmüz Hanım da burada… Biz parti içinde bir yarış yapıyoruz. Her ilçemizde de yarış devam ediyor. Burada herkesin bir tercihi ve bir tarafı oldu. Bir çatışmanın ya da kavganın içinde değiliz. Demokratik olarak delegelerimiz, üyelerimiz bir adaydan yana tercihini kullanıyor ve seçilmiş olan kadrolarımızla çalışmaya devam ediyoruz. Dilek Başkanımız da Karesi ilçesinin başkanıdır. Üyelerimizin tercihi bu yöndedir. Adaylarımıza destek olan veya bu yönde destek mesajı açıklayan görevli ya da görevsiz bütün partililerimizin görüşlerine de saygı duyuyoruz. Demokratik bir yarıştır, bu demokratik yarışta meclis üyesi de, milletvekili de ilçe başkanı da partili de taraf olabilir. Herkes kendince değer yargıları ile bir destek mesajında bulunmuştur, bu da demokratik hakkıdır. Burada sorun olacak herhangi bir şey yok.”

Dikici ile ilgili bir disiplin işlemi yapılmayacağını açıklayan Sarı, “Hürmüz Hanımı siz mi aday çıkardınız” sorusuna da şu yanıtı verdi:
” Hürmüz Hanım da Dilek Hanım da bizim arkadaşımızdır, yoldaşımızdır. İkisi ile birlikte çalışıyoruz. İlçelerde bizim de destek olduğumuz, tercih ettiğimiz arkadaşlarımız oluyor. CHP’de herkes onurlu bir şekilde siyaset yapabilir. Ne Dilek Hanımı biri aday çıkarmıştır ne de Hürmüz Hanımı biri çıkarmıştır. Partide kimse kimsenin adayı değildir. Hepsi ilçelerini yönetmek üzere bir iddia ile yola çıkıyorlar. Bütün adaylarımıza ve ekiplerine saygı ve sevgi ile yaklaşıyoruz, hepsine eşit mesafedeyiz. Tercihlerimiz taraflarımız olacaktır ama kimse kimsenin adayı değildir. Bu yakışıksız yakıştırmaları parti içinde kabul etmiyoruz, ama dışarıdan böyle bir algı varsa bunu da açıklığa kavuşturmuş olalım. Yarışan, emek veren, mücadelenin içinde olan tüm arkadaşlarımızı yürekten kutluyoruz, bu medeni bir cesarettir, bu bir özveridir. Bir yere aday olmak, bunun için mücadele etmek, projeler ortaya koymak, ekiplerle beraber çalışmak önemlidir. CHP bu demokratik yarışı demokrasi şöleni olarak yaşar. Bu yarış sandıklar açılıp, karar belirlendikten sonra tamamlanmıştır. Esas yarış CHP’yi iktidar yapmak üzerine devam edecektir. Seçilmiş ya da seçilememiş arkadaşlarımız mücadelesine devam edecektir” Sarı’nın bu sözleri toplantıyı izleyen partililer tarafından alkışlarla karşılandı.

PAYLAŞIM DURUYOR

Bu tartışmaların ardından Cengiz Dikici’nin Facebook sayfasındaki paylaşımını silmediği gözlendi.  Hürmüz Avcı ise paylaşımın altına yaptığı yorumda, “Cengiz abi sizi hiç tanıyamamışım, oysa ki belediye meclis üyesi çıktığınızda yerinizi hak ettiğinizi düşünenlerden biriydim. Çok yazık. Yazınız Serkan Sarı’ya değil bana hakarettir saygılar…” diye yazdı…  Avcı kongre sonrası yaptığı paylaşımda ise  Yalçın’ı kutlarken, “Şunu da söylemeden geçemeyeceğim, Serkan kardeşimle anılmak benim için onurdur. Kendi isteğimle çıktığım bu yolda ona bir nebze zararım olduysa da hakkını helal etsin” dedi. Coşkun YAMAN

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ